2021-10-16 17:17:40

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki! Yıkım siyaseti yapıyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun devlet memurlarına yönelik ağır ithamlarını eleştirdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla memurları hedef alan Kılıçdaroğlu hakkında Çelik, "Bunun ülkemizdeki adı Yassıada zihniyetidir." ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki! Yıkım siyaseti yapıyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun devlet memurlarına yönelik yaptığı açıklamalar tepkiye neden olurken skandal ifadelere bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Kişisel Twitter hesabından yağtığı paylaşımda, "Herhangi bir hukuki delile dayanmaksızın meşru hükümetin kanun dışı emirler verdiğini iddia etmek, bürokrasiyi seçilmiş hükümete karşı çıkmaya çağırmak vesayet siyasetidir." diyen Çelik, Kılıçdaroğlu'nun yaptıklarını 'Yassıada zihniyeti olarak değerlendirdi.

Çelik, şahsi Twitter paylaşımından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"DEVLET GÖREVLİLERİNE EMİR VERMESİ HUKUKSUZLUK"

"Sn Kılıçdaroğlu, son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor. Böylece hukuk dışı bir düzen arayışında olduğunu ifade ediyor. Kendi partisi adına konuşarak, devlet görevlilerine emir vermeye kalkması hukuksuzluktur."

YASSIADA ZİHNİYETİ

"Herhangi bir hukuki delile dayanmaksızın meşru hükümetin kanun dışı emirler verdiğini iddia etmek, bürokrasiyi seçilmiş hükümete karşı çıkmaya çağırmak vesayet siyasetidir. Bunun ülkemizdeki adı Yassıada zihniyetidir. Kendisini devletin sahibi zanneden bu zihniyeti tanıyoruz."

"LİNÇ SİYASETİNE GEÇİT VERMEYECEĞİZ"

"Sn Kılıçdaroğlu’nun sivil toplum örgütlerini aynı “28 Şubat” diliyle hedef göstermesi de asla kabul edilemez. Türkiye’nin geride bıraktığı ilkel linç kültürü ile sivil toplum örgütleri hedef gösterilemez. Sivil toplum örgütlerine dönük bu linç siyasetine geçit vermeyiz."

"PARALEL DEVLET ARAYIŞI"

"Sn Kılıçdaroğlu “kamu düzeni”ni tehdit etmeye son vererek “hukuk devleti” çizgisine dönmelidir. Tehditlerle kamu düzenine etki etmeye çalışmak ancak bir “paralel devlet” arayışıdır. Bu tamamen gayrı meşrudur."

"YIKIM SİYASETİ PEŞİNDE KOŞUYOR"

"Sivil toplum örgütlerini hedef göstermek ise bir siyaset biçimi değildir. Siyasi muhalefet başka şey, tehdit ve tahkir başka şeydir. Kamu düzenini ve sivil toplum örgütlerini hedef almak meşru bir siyaset biçimi değildir."

"Sn Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarına söylemediği sözleri Cumhurbaşkanlığı makamına söyleyerek sadece yıkım siyaseti peşinde koştuğunu gösteriyor. Cumhurbaşkanımıza dönük söylenen bu sözleri mahkum ediyoruz."

KILIÇDAROĞLU'NUN PAYLAŞIMI

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı son paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsi çıkarlarına hizmet etmekle suçladığı bürokratların cezalandırılacağını ima etmişti.

Etiketler