2022-05-25 13:24:55 | Son Güncelleme : 2022-05-25 17:14:44

Son dakika! AK Parti'de yeni grup başkanvekili belli oldu

Son dakika haberine göre: Cahit Özkan'ın affını istemesinin ardından AK Parti Grup Başkanvekilliği için yapılan seçimde Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi

Son dakika! AK Parti'de yeni grup başkanvekili belli oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalındaki programada konuk olmuş, BAE ile ilişkiler için "Benim şöyle bakmam lazım. Belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye'yle birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu" ifadelerini kullanmıştı.

"SÖZLERİ PARTİ GÖRÜŞÜNÜ YANSITMAMAKTIR"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, Cahit Özkan'ın BAE ilgili sözleri hakkında Twitter hesabından yaptığı açıklamada:

"Grup Başkanvekilimiz Sn. Cahit Özkan'ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan'ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir."

ÖZKAN GÖREVDEN ALINMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçen hafta gerçekleşen AK Parti MYK toplantısında; Cahit Özkan'ın görevden alınmasına karar verilmişti.

Özkan'ın yerine; TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç'un getireleceği ifade edilmişti.

CAHİT ÖZKAN'IN YERİNE GEÇEN İSİM BELLİ OLDU

Bugün AK Parti Grup Başkanvekilliği için yapılan seçimde Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, partililerin oylarını alarak Özkan'ın görevine getirildi.

Yılmaz Tunç'tan boşalan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı koltuğuna ise, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Abdullah Güler atandı.

CAHİT ÖZKAN'DAN AÇIKLAMA: ASLOLAN MAKAM VE MEVKİ DEĞİL

Kararın ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Cahit Özkan, "Aslolan makam ve mevki değil, görev ve sorumluluklardır" dedi:

"Sayın Grup Başkanımız ve çalışma arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde, dört yıldan beri yürüttüğüm AK Parti Grup Başkanvekilliği görevimden affımı istirham etmiş bulunmaktayım. Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bugüne kadar şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. AK Parti'de aslolan makam ve mevki değil, görev ve sorumluluklardır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir nefer olarak her daim görev ve sorumluluklarımı sonuna kadar yerine getirmek için tüm gayretimle çalışmalarıma devam edeceğim. Saygılarımla"

Etiketler