2022-06-19 19:41:15 | Son Güncelleme : 2022-06-19 20:23:49

Siyasette SİHA krizi! AK Parti'den CHP'li Tanrıkulu'na sert tepki: Tehdit siyasetine geçit yok

CHP’li Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun "Bayraktar Siha üretimi durduruldu." ifadesini içeren bir paylaşımı alıntılayıp "Bu korku size yeter" açıklamasında AK Parti’den sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, anamuhalefet partisi ve Tanrıkulu'nun tehdit siyaseti yaptığını söyledi.

Siyasette SİHA krizi! AK Parti'den CHP'li Tanrıkulu'na sert tepki: Tehdit siyasetine geçit yok
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA ile ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi. Çelik, anamuhalefet partisi ve Tanrıkulu'nun tehdit siyaseti yaptığını söyledi.

“BU KORKU SİZE YETER”

CHP’li vekil Sezgin Tanrıkulu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden "Bayraktar Siha üretimi durduruldu." ifadesini içeren bir paylaşımı alıntılayarak "Bu korku size yeter" mesajını paylaşmıştı.

Sezgin Tanrıkulu’nun mesajına sosyal medya hesabı Twitter üzerinden sert tepki gösteren Ömer Çelik, "CHP milletvekilinin Türkiye’nin milli güvenliği açısından stratejik kazanımı olan SİHA’larımızı ve Bayraktar ailesini hedef alması, husumet siyasetinden beslenen hesaplaşma arzusunun açık ifadesidir" dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Tanrıkulu'nun mesajını "Türkiye’nin kazanımlarına karşı tehdit siyaseti" olarak nitelendirdiği açıklamasında "Yüce Meclis’te görev yapan birilerinin Türkiye’nin gururu olan SİHA’lardan rahatsızlığı Türkiye karşıtlarına verilen destekten başka bir şey değildir" ifadesini kullandı.

Açıklamasında Türkiye’nin elde ettiği kazanımlarını koruyacaklarını belirten Sözcü Çelik, "Türkiye’nin kazanımlarına düşman olan siyasetlere geçit vermeyeceğiz" dedi.

CHP'nin helalleşme ile hesaplaşma arasında yaşadığı gelgitlerin, bir siyaset krizine dönüştüğünü, her helalleşme sözünden sonra Türkiye'nin hak ve menfaatleriyle hesaplaşmak için fırsat kollayan yeni bir çirkin siyasetin üretildiğini belirten AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle devam etti:

“SİHA’LARI HEDEF ALMASI TEHDİT SİYASETİDİR”

"Helalleşme adına bolca hayali sözler söylenirken, Türkiye'nin kazanımlarıyla hesaplaşma adına her gün yeni bir tehdit üretiyorlar. CHP'nin, kendi milletvekilleri tarafından üretilen tehdit siyasetine ve Türkiye'nin kazanımlarıyla hesaplaşma hevesine suskun kaldığı görülüyor. Son olarak bir CHP milletvekilinin Türkiye'nin milli güvenliği açısından stratejik kazanımı olan SİHA'larımızı ve Bayraktar ailesini hedef alması, husumet siyasetinden beslenen hesaplaşma arzusunun açık ifadesidir. Türkiye'nin kazanımlarına karşı tehdit siyasetidir bu."

“BAYRAKTAR SİHA'LARI BİR GÜVENCEDİR”

Türkiye'nin kazanımlarıyla hesaplaşmayı siyasetlerinin merkezi haline getirenlerin ve bunlara suskun kalan parti yönetimlerinin helalleşmeye dair söylediği her şeyin boş olduğunu belirten Çelik, "Türkiye karşıtlarını memnun eden bir husumet siyasetidir bu. SİHA'larımızdan başta terör örgütü PKK ve uzantıları ile Türkiye düşmanlarının rahatsızlığı anlaşılır bir durumdur. Dünya barışını korumaya ve terörle mücadeleye önem veren herkes için Bayraktar SİHA'ları bir güvencedir. Milli güvenliğimiz açısından güçlü bir kazanımdır." değerlendirmesinde bulundu.

“TÜRKİYE KARŞITLARINA DESTEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”

"Yüce Meclis'te görev yapan birilerinin Türkiye'nin gururu olan SİHA'lardan rahatsızlığı Türkiye karşıtlarına verilen destekten başka bir şey değildir." görüşüne yer veren Çelik, Türkiye'nin kazanımlarını koruyacaklarını Türkiye'nin kazanımlarına düşman olan siyasetlere geçit vermeyeceklerini kaydetti.

Çelik, "Bu günler tarihi günlerdir. Dünya alt üst oluş yaşarken, Türkiye'nin milli güvenliği için elde edilmiş stratejik kazanımlara kimlerin saldırdığını görüyoruz. Bu saldırganlığın iç destekçi bulduğu yer ise maalesef yine aynı adresten geldi. Türkiye'nin kazanımlarını, hak ve menfaatlerini korumaya adanmış siyasi ahdimizi bir kere daha tazeliyoruz." ifadelerini kullandı.

'BU MİLLET SENİ LAĞIMCI BİLE YAPMAZ'

Öte yandan yerli ve milli SİHA'lar hakkındaki skandal bir paylaşımı alıntılayan CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na ateş püsküren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, da "Ben Dışişleri Bakanı olursam SİHA'ların üretimine son vereceğim' diyor. Ulan bu millet seni Dışişleri Bakanı değil Dışişlerinin lağımcısı yapmaz lağımcısı" dedi.