2022-07-29 07:18:19 | Son Güncelleme : 2022-07-29 07:40:19

AK Parti’nin seçim stratejisi belli oldu! Eskileri hatırlatıp ‘biz çözeriz’ mesajı verilecek

2023 seçimleri öncesinde AK Parti’nin seçim stratejisi belli oldu. Saha çalışmalarını arttıran ve vatandaşlarla bir araya gelen partililer 3 ayaklı yol haritası ile vatandaşı ikna turuna başladı.

AK Parti’nin seçim stratejisi belli oldu! Eskileri hatırlatıp ‘biz çözeriz’ mesajı verilecek
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

2023 yılı Haziran ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimine artık bir yıldan kısa bir süre kaldı. Siyasi partiler çalışmalarını hızlandırırken AK Parti’de de önümüzdeki seçim kampanyası döneminin yol haritası oluşturulmaya başlandı.

GEÇMİŞİ HATIRLATACAK

AK Parti yönetimi yaptıkları toplantıda sahada yapılacak olan çalışmaların üç ayaklı bir stratejiden yapılmasını kararlaştırdı.  Saha çalışmalarının ilk ayağını AK Parti hükûmetlerinin 20 yıllık icraatları oluşturacak. AK Parti’nin Türkiye’yi ‘Nereden nereye’ getirdiği anlatılarak hafızaların sürekli canlı tutulması, bu kapsamda Türkiye’nin demokratik ve ekonomik kazanımlarının eskiyle mukayese edilerek vatandaşa anlatılmasına yönelik bir yol izlenecek.

‘BİZ ÇÖZDÜK, YİNE ÇÖZERİZ’

İkinci aşamada 20 yılda oluşan bu tecrübe ve altyapıyla Türkiye’nin önündeki yeni hedefler anlatılacak. Geleceğe yönelik bir vizyon çizilecek. Bugüne kadar ‘dünyanın siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılandığı bir süreçte Türkiye’yi hak ettiği konuma AK Parti’nin getirdiği, bundan sonraki süreçte de problemlerin yine AK Parti tarafından çözüleceği ve özellikle Türkiye’nin dünyadaki rolü anlatılacak. Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıların aşılması için vatandaşla “Tecrübemize güvenin, en önemli problemleri bugüne kadar biz çözdük, yine çözeriz” yaklaşımı ile diyalog kurulacak.

KOALİSYON DÖNEMİNDEKİ SIKINTILAR ÖRNEK VERİLECEK

Yol haritasının üçüncü ayağını ise 6’lı masanın parlamenter sisteme dönüş girişimleri oluşturacak. Parlamenter sistemde Türkiye’nin yaşadığı koalisyon krizleri hatırlatılacak. Özellikle hükûmet kurulamadığı dönemde yaşanan krizler, pazarlıkların ülkeye verdiği zararlardan örnekler verilecek. Bölge ülkelerinin güçlü bir yönetim eksikliği nedeniyle yaşadıkları sıkıntılar ve ödedikleri bedellerin yanı sıra, parlamenter sistemle yönetilen ülkelerdeki hükğmet krizleri hatırlatılacak.