Tarih : 27.07.2021 - 21:11 Yorum : 0

Son dakika! Bakan Çavuşoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı ile görüştü

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Çavuşoğlu görüşmede, Türkiye'nin Tunus halkına olan desteğini yineledi. .

Son dakika! Bakan Çavuşoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı Othman Jerandi ile telefonda görüştü.Görüşmede, Türkiye'nin, Tunus’un istikrarı ile huzuruna verdiği önem ve Tunus halkına olan desteği vurgulandı.

TUNUS'TA DEMOKRASİYE MÜDAHALE

Tunus'ta hükümet ve muhalefet partilerine yönelik protestolar gerçekleştirilmiş, çıkan olaylarda başta Nahda Hareketi olmak üzere parti merkezlerine saldırılar düzenlenmişti. Tunus Cumhurbaşkanı Said de Meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını, mevcut Başbakan Hişam el-Meşişi'yi azlettiğini ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını duyurmuştu.

MİLLETVEKİLLERİNİ MECLİS'E ALMADILAR

Hükümete yönelik demokrasiye müdahale girişiminin ardından askerler, Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi ile beraberindeki milletvekillerini Meclise almamıştı. Cumhurbaşkanı Said'in kararları üzerine halkı barışçıl mücadeleye çağıran Gannuşi, yasal dayanağı bulunmayan bu adımın bir "darbe" olduğunu vurgulamıştı.

Son dakika haberinin ayrıntılar hazırlanıyor...

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber