• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  89511
 • down
  USD
  6.6179
 • down
  EURO
  7.1747
 • down
  GBP
  8.2078
 • up
  Altın
  344.607
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 23.07.2017 - 18:09 Yorum : 0

Bakan Gül: Nasıl fare gibi delikten çıktıklarını milletimiz gördü

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Öyle kahramanlık tişörtüne kahraman yazarak olmaz. Kahraman diye ortaya çıkıp 15 Temmuz'da Türkiye'yi işgal etmeye çalışanların, Cumhurbaşkanı'na suikast düzenlemeye çalışanların nasıl fare gibi o delikten çıktığını bütün milletimiz gördü" dedi. Gül ayrıca, Büyükada gözaltıları hakkında da açıklama yaptı.

Bakan Gül: Nasıl fare gibi delikten çıktıklarını milletimiz gördü

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada,  bulundukları makamların geçici olduğunu aslolanın ise kalıcı hizmetler olduğunu  söyledi. Türkiye’de adalet kavramının AK Parti hükümetleriyle birlikte çok  büyük yeniliklere şahit olduğunu ama daha yapılacak çok iş olduğunu ifade eden  Gül, “Şu anda 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi neticesinde darbeci hainler Türk  yargısı karşısında hesap veriyor. Hiçbir hain bu mahkemelerden, Türk yargısının  önünden kaçamayacaktır." diye konuştu. Bakan Gül, bağımsız Türk yargısının 15 Temmuz darbe girişimini  planlayan, tertip eden kim varsa ondan hesap sorduğunu, adil bir şekilde  yargılamasını yaptığını ifade ederek şunları kaydetti: “Türkiye bir hukuk devletidir. Türkiye hukuk devletinin gerek ulusal  gerek uluslararası hukukun parçası olarak hukuk çerçevesinde bu yargılamasını  yapacaktır. Şundan emin olalım 15 Temmuz'un kahramanları aziz milletimizdir ve  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. 15 Temmuz'da bu millet kahramanca  ülkemizi, cumhuriyetimizi, İstiklal Marşımızı, ezanımızı, mukaddesatımızı koruyan  bu kahramanlar, cumhurbaşkanımız, başbakanımız, aziz milletimiz nesilden nesile  anlatılacak. Öyle kahramanlık tişörtüne kahraman yazarak olmaz. Kahraman diye  ortaya çıkıp 15 Temmuz'da Türkiye'yi işgal etmeye çalışanların, Cumhurbaşkanı'na  suikast düzenlemeye çalışanların nasıl fare gibi o delikten çıktığını bütün  milletimiz gördü. İnşallah bu hainler, Türkiye'yi bölmek isteyen, Türkiye'yi  işgal etmeye çalışan, 15 Temmuz darbesiyle, bölücü terör örgütüyle Türkiye'yi  hangi terör örgütü olursa olsun bölmek, parçalamak, yıkmak isteyenler; Türk  yargısının önünde hesap vermektedir. Bunun takipçisi milletimizdir,  bakanlığımızdır, hükümetimizdir. Kimsenin bu konuda asla gevşeklik, zaafiyet,  farklı bir tavır içerisinde beklentiye girmesine asla izin veremeyiz. Bu konuda  nasıl 15 Temmuz günü cumhuriyetimizi koruduysak, muhafaza ettiysek bu hainlerin  de Türk yargısı önünde sonuna kadar hesaplarını verecekleri, cezalarını  çekecekleri süreci hep birlikte takip edeceğiz. Bu milletimize olan boynumuzun  borcudur. "

BÜYÜKADA GÖZALTILARI

 Bakan Gül, bir gazetecinin Büyükada'da gözaltına alınarak tutuklanan  Alman uyruklu kişiyle ilgili Alman hükümetinin tavrını nasıl bulduğu yönündeki  sorusu üzerine şöyle konuştu: "Türkiye bir hukuk devleti ve bağımsız Türk mahkemelerince bu konuyla  ilgili olarak 10 şüpheli hakkında tutuklama kararı verildi. 6 kişi tutuklandı 4  kişi serbest kalmıştı. Dün savcılığın yapmış olduğu itiraz neticesinde 4 kişi  hakkında da tutuklama kararı çıktı. Bu konuyla ilgili, Alman olduğu için Alman  hükümetinin bir ilgisi söz konusu. Yalnız Türkiye bir egemen ülke. Türkiye  emniyetiyle, güvenlik güçleriyle, adli iş birliği neticesinde alınan tedbirler ve  bu konuda yapılan bir yargılama süreci vardır. Türk mahkemeleri bu konuda en adil  şekilde hukuk devleti ilkesine uygun bir şekilde süreci takip edecektir. Bizim  açımızdan bu konuda ilgili olan boyut, yargılamanın adil, bağımsız şekilde  yapılmasıdır. Mahkemelerimiz, savcılığımız bu konuda da süreci titiz bir şekilde  takip etmektedir. Hukuki bir süreçtir. Süreç devam etmektedir.

Kaynak : AA
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber