2022-01-08 19:47:05

Bakan Nebati iş kadınlarıyla buluştu: Kadın istihdamında artış vurgusu

11 Aralık'ta iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün de reel sektör ve sivil toplumun kadın temsilcileriyle buluştu. Bakan Nebati, "Kadınlarımızın istihdamdaki payını artırmak amacıyla güçlü bir dayanışma ile hareket etmeye devam edeceğiz" dedi.

Bakan Nebati iş kadınlarıyla buluştu: Kadın istihdamında artış vurgusu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Hazine Ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin iş dünyasının kadın temsilcileriyle bir araya geldiği toplantı yaklaşık 6 saat sürdü. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen görüşmede, Bakan Nebati, Türkiye’nin ekonomik görünümüne dair bir sunum gerçekleştirdi.

KADIN İSTİHDAMI VURGUSU

Bakan Nebati toplantı sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: 

İş dünyası ve STK’larımızın kadın yöneticileri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Yenilikçi fikirleri ve güçlü vizyonu ile ortak aklın simgesi olan değerli kadınlarımız, ekonomide devreye aldığımız politikaların başarıya ulaşabilmesinde en büyük güvencemiz olacaktır.

Bu kapsamda, üst düzey yönetimlerde kadın yönetici oranlarındaki artışı önemsemekle birlikte kadınlarımızın istihdamdaki payını artırmak amacıyla istişare odaklı katılımcı bir anlayışın yanı sıra güçlü bir dayanışma ile hareket etmeye devam edeceğiz.

TÜRKİYE EKONOMİ MODELİ

Türkiye Ekonomi Modelinin doğru bir model olduğunu ifade eden Nebati, güçlü üretim ve ihracat kapasitesi ile Türkiye’nin yüksek miktarda doğrudan yabancı yatırım çeken önemli bir merkez haline gelme potansiyeli olduğunu belirtti. 

MAKRO İHTİYATİ TEDBİRLER

Bakan Nebati, piyasalardaki oynaklığın azaltılmasına yönelik olarak gereken makro ihtiyati tedbirlerin alınacağını, ekonomide beklentileri iyileştirerek reel sektörün önünü daha net görmesinin sağlanacağının altını çizdi.

KADIN İSTİHDAMI ARTIRILACAK

Kadın istihdamının artırılması amacıyla mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları başta olmak üzere verilen destekler ve teşviklere de değinen Bakan Nebati, sosyal politikalar kapsamında devreye alınan projeleri anlattı.

TEK TEK SÖZ VERDİ

İş dünyası, reel sektör ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantı sonrası kadın yöneticilere tek tek söz veren Bakan Nebati, farklı sektörlerden görüş, öneri ve sorunları dinledi. 

Basına kapalı düzenlenen toplantı yaklaşık 5 buçuk saat sürdü.

Etiketler