Tgrt Haber
12 Şubat 2024 09:10 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 09:20

Bugün Kabine Toplantısı saat kaçta? Öğretmen atamaları! Kabine Toplantısı kararları nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı'nın bugün saat kaçta olacağı merak konusu oldu. Öğretmen atamalarının toplantının gündeminde olduğu Kabine Toplantısının ne zaman olduğu araştırılırken toplantıda konuşulacak konular da araştırılıyor.

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Bugün Kabine Toplantısı saat kaçta? Öğretmen atamaları! Kabine Toplantısı kararları nedir?
Cumhurbaşkanı Erdoğan

12 Şubat Pazartesi günü gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı'nın saat kaçta olacağı araştırılırken toplantıda görüşülecek olan maddeler de vatandaşın gündeminde yer aldı. Arama motorlarında ise Bugün Kabine Toplantısı saat kaçta? Öğretmen atamaları! Kabine Toplantısı kararları nedir? soruları araştırılyor.

BUGÜN KABİNE TOPLANTISI SAAT KAÇTA?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı bugün saat 14.00'te başlayacak. 4 haftanın sonunda yapılacak olan Kabine Toplantısı'nda ekonominin ilk madde olması beklenirken öğretmen atamalarının da gündemde olması bekleniyor.

Bugün Kabine Toplantısı saat kaçta? Öğretmen atamaları! Kabine Toplantısı kararları nedir? - 1. Resim

KABİNE TOPLANTISI'NDA HANGİ KONULAR GÖRÜŞÜLECEK?

12 Şubat günü gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı'nda enflasyonla mücadele konusu öncelikli olacak. İsrail - Gazze savaşının durdurulmasına yönelik yapılabilecek adımlar konuşulurken terörle mücadele de ele alınacak.

F- 16 tedarik konusuna dair değerlendirmeler de Kabine Toplantısı'nın gündeminde yer alıyor.

Atama bekleyen öğretmenlere müjdeli haberin verilmesi de bekleniyor. Bakan Tekin'in “2023 KPSS puanıyla öğretmen atamasını yapacağız ve tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ve cumhurbaşkanlığımızın bize vereceği kadro sayısı doğrultusunda takvimimizi oluşturacağız. Alabileceğimiz en yüksek sayıyı, atanacak toplam kamu personelinin büyük çoğunluğunun öğretmen olacağını tahmin ediyorum." açıklamasının ardından öğretmen atamalarının da görüşüleceği tahmin edildi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...