Tgrt Haber
26 Şubat 2024 10:01 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 10:08

Bugün Kabine Toplantısı var mı? 26 Şubat bugün Kabine Toplantısı yapılacak mı?

Türkiye'nin gündeminde yer alan konuların ele alındığı Kabine Toplantısı'nın bugün yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. En son 12 Şubat günü gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ne zaman olacağı da merak konusu oldu. Vatandaşlar bugün Kabine Toplantısı var mı, yok mu sorusunu araştırmakta. İşte detaylar...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Bugün Kabine Toplantısı var mı? 26 Şubat bugün Kabine Toplantısı yapılacak mı?
Kabine Toplantısı

12 Şubat günü gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından vatandaşlar bugün Kabine Toplantısı var mı, yok mu araştırmakta. Türkiye'nin gündeminde yer alan konuların ele alındığı Kabine Toplantısı'nın konuları da araştırılanlar arasında yer aldı. Peki, Kabine Toplantısı bugün var mı? Detaylar...

26 ŞUBAT BUGÜN KABİNE TOPLANTISI VAR MI?

26 Şubat günü Kabine Toplantısı yapılmayacak. Kabine Toplantısı en son 12 Şubat günü gerçekleşmişti.

12 ŞUBAT KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NEDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 Şubat günü yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamalar şöyle oldu:

"Yeni yılın ikinci Kabine Toplantısını az önce gerçekleştirdik.

Kabine Toplantısında; Ekonomi, Eğitim, Terörle mücadele ve dış politika başta olmak üzere pek çok kritik konuyu ele aldık.

Deprem bölgesindeki çalışmalar her zaman olduğu gibi Kabinemizin en öneli gündem maddesiydi.

Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin hazırlıkları da gözden geçirdik. Güvenlik boyutu başta olmak üzere seçim sürecini değerlendirdik.

Ülkemizi büyütme mücadelemizi sürdürüyoruz. Bölgemizde yaşanan savaşlar, çatışmalar ve saldırılar kesintisiz sürüyor. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin önemli bir kısmı ciddi siyasi istikrarsızlık ve buna bağlı sosyal gerilim tehditleriyle yüzleşiyor.

Deprem şehirlerimizi alt yapısıyla, üst yapısıyla, üretimiyle, ticaretiyle, sanayisiyle tamamen ayağa kaldırana kadar var gücümüzle çalışacağız. Daha önce verdiğimiz sözlerin takipçisiyiz. 14-28 Mayıs seçim döneminde milletimize taahhüt ettiğimiz Aile ve Gençlik Fonu ile ilgili mevzuat çalışmaları tamamlandı. İlk etapta deprem bölgesinde hayata geçireceğimiz fona başvuruları 15 Şubat'tan itibaren almaya başlıyoruz. Böylece depremzede kardeşlerimizin yuva kurmasına yardımcı olacağız.

Bugün Kabine Toplantısı var mı? 26 Şubat bugün Kabine Toplantısı yapılacak mı? - 1. Resim

ABD ile bir süredir yürüttüğümüz F16 talebimizin olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz. İnşallah Türk savunma sanayi bundan sonra daha hızlı yol alacaktır.

Türkiye uyguladığı terörü kaynağında yok etme stratejisiyle bölücü terör örgütünü dar bir alana hapsetmiştir. Türkiye Irak'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygılıdır. Iraklı kardeşlerimizden haklı beklentimiz Irak topraklarının ülkemize yönelik terör eylemlerinde bir üs olarak kullanılmasına izin vermemeleridir. Ne pahasına olursa olsun güney sınırımızda bir 'teröristan' kurulmasına izin vermeyeceğiz. Yaz aylarında Pençe Harekat bölgesindeki tahkimatımızı önemli ölçüde tamamlamış olacağız, böylece çok daha etkin tedbirleri alma imkanına kavuşacağız. Terör örgütü mensuplarını, nerede bulursak orada kafalarını ezmeyi, bu amaçla oluşturulan altyapıları imha etmeyi sürdüreceğiz. Terörün yok edilmesi, Irak'la hayata geçirmeyi planladığımız Kalkınma Yolu Projesi için de önemlidir."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...