Tarih : 02.12.2021 - 11:27 Yorum : 0

Göçmenlere insanlık dışı muamelenin adresi bu kez Bulgaristan! Eksi 3 derecede ölüme terk ettiler

Bulgaristan'dan Türkiye'ye itilen Afganistan uyruklu bir düzensiz göçmene Edirne'deki köylüler sahip çıktı. Bulgaristan güçlerinin dövüp gasp ettikten sonra eksi 3 derecede ve yağmurlu havada Türkiye sınırına ittiği Afgan uyruklu kişiyi köylüler, donmak üzereyken buldu.

Göçmenlere insanlık dışı muamelenin adresi bu kez Bulgaristan! Eksi 3 derecede ölüme terk ettiler

Bulgaristan'daki güvenlik unsurlarınca dövülen ve parası ile telefonu alınıp sınır tellerinden zorla Türkiye'ye geçirilen Afnaistan uyruklu düzensiz göçmen, Edirne’nin sınır köyü olan Hamzabeyli'de donmak üzereyken bulundu. Köylülerin sahip çıkarak yiyecek ve içecek getirip ölümden kurtardığı kişi, köy halkına teşekkür etti.


Afganistanlı genç donmaktan son anda kurtuldu.

EKSİ 3 DERCE YAĞMURLU HAVADA ÖLÜME TERK EDİLDİ

İddialara göre, yasa dışı yollarla Bulgaristan’a geçtikten sonra yakalanan Afganistan uyruklu düzensiz göçmen, Bulgaristan unsurları tarafından dövüldü. Vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar bulunan Afganistanlı göçmen, paraları ve cep telefonu alındıktan sonra hava sıcaklığının eksi 3 derece ve yağmurlu olduğu esnada havanın kararmasıyla birlikte, adete ölüme terk edilerek sınır tellerinden Edirne tarafına itildi.

GİYECEK, YİYECEK, SICAK ÇAY...

Bulgaristan’a sınır köy olan Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Hamzabeyli köyüne itilen Afganistanlı göçmen, donmak üzereyken köydeki kıraathaneye sığındı. Titreyen ve zor anlar yaşayan göçmene köylüler giyecek ve yiyecek yardımında bulundu. Bitkin ve çok üşümüş haldeki göçmene köy halkı sıcak çay verdi.


Köylü yiyeceğinin yanı sıra giyeceklerini de düzensiz göçmenle paylaştı.

ZULÜM GÖRÜP DAYAK YEDİĞİNİ ANLATTI

Köy halkının evinde bulunan giysileri köylerine sığınan göçmenlere verdiğini söyleyen köy halkından Erkan Tufan, köye sığınan göçmenlerin zor anlar yaşadığını söyledi.

Afganistanlı göçmen de Bulgaristan’da çok zulüm gördüğünü ve dayak yediğini anlattı. Bulgaristan’dan zorla Türkiye’ye itildiğini ifade eden göçmen, kendisine yardım eden köy halkına teşekkür etti.

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber