2022-01-10 17:34:16

Burak Elmas'tan Fatih Terim'in ayrılığı sonrası ilk açıklama

Galatasaray Başkanı Burak Elmas ile Teknik Direktör Fatih Terim arasında yapılan toplantıdan ayrılık kararı çıktı. Efsane teknik adamla yolların ayrılmasından sonra Başkan Burak Elmas'tan ilk açıklama geldi. Fatih Terim'in fikir ve tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceklerini söyleyen Elmas, "Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Burak Elmas'tan Fatih Terim'in ayrılığı sonrası ilk açıklama
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ligde şampiyonluk yarışına havlu atan, kupaya da erken veda eden Galatasaray'da fatura teknik ekibe kesildi. Sarı kırmızılılarda 4'üncü Fatih Terim dönemi de sonra erdi. Burak Elmas yönetimi ile tecrübeli çalıştırıcı arasında gün içinde yapılan kritik zirvede yolların ayrılması kararı alındı.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fatih Terim ile yolların ayrılmasının ardından kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı. Başkan Elmas yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Seçim döneminin hemen ardından, henüz mazbatamızı almadan yaptığım çağrıyla, sözleşmesinin içeriğini dahi sorgulamadan Galatasaraylılık duruşuyla göreve koşan; kulübümüzün geleceği için yönetim olarak inandığımız futbol stratejisinin başarısı adına taşın altına bizimle birlikte elini koyan 7446 sicil numaralı Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyla devam etmeyecektir.

"FİKİR VE TECRÜBELERİNDEN YARARLANMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ülkemize ve kulübümüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa’da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim’in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.

Fatih Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için başta yönetimimiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız adına teşekkür ederiz."

Etiketler