2022-05-15 15:42:00 | Son Güncelleme : 2022-05-15 15:45:44

Çelik: Özkan'ın açıklamaları partimizin fikrini yansıtmıyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir YouTube kanalına mülakat veren AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın, Birleşik Arap Emirlikleri açıklamalarının parti fikirlerini yansıtmadığını açıkladı.

AK Parti Grup başkanvekili Cahit Özkan’ın sarf ettiği sözler sosyal medyada tartışıldı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
AK Parti Grup başkanvekili Cahit Özkan’ın sarf ettiği sözler sosyal medyada tartışıldı.

Konuk olduğu YouTube kanalında AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden başlayan politik diyalogla ilgili açıklamalarda bulundu. Özkan'ın açıklamaları sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ TESLİM OLDU

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Özkan, 'BAE' ile ilgili bir soruya, "Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti" dedi.

PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITMAMAKTADIR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Grup başkanvekili Cahit Özkan’ın bir YouTube kanalında sarf ettiği sözler hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Sözcü Çelik açıklamasında, “Grup Başkanvekilimiz Sn. Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir” ifadelerini kullandı.

Etiketler