Tgrt Haber
13 Şubat 2024 13:39 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 13:39

CHP başkan adayına 'dışkılı' protesto: Onun yüzünden emekli olamadık

Yenişehir Belediye Başkanlığı için CHP'den aday olan Sadi Aktaş'ın başkanlık yaptığı Ziraat Odası binasının önüne ve makam aracına dışkı boşalttılar.

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
CHP başkan adayına 'dışkılı' protesto: Onun yüzünden emekli olamadık
Bursa, Chp

Yenişehir ilçesinde çiftçiler belediye başkanlığına adaylığını koyan Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş'a dışkılı protesto düzenledi. Emekli olamamalarının sebebi olarak Aktaş'ın hatası olarak gören çiftçi grubu odanın bulunduğu sokağa ve resmi araca hayvan dışkısı boşalttılar.

CHP başkan adayına 'dışkılı' protesto: Onun yüzünden emekli olamadık - 1. Resim

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı iken CHP Belediye Başkan adayı olan Sadi Aktaş’a tepki gösteren çiftçiler, “Bizim işimizi bitirsin ondan sonra gelsin. Gelip bir de köyümüzden oy istiyor. CHP’den aday olmuş” dediler. Çiftçiler açıklamanın ardından hayvan dışkısından olan organik gübre döktü.

 

CHP başkan adayına 'dışkılı' protesto: Onun yüzünden emekli olamadık - 2. Resim

SADİ AKTAŞ YÜZÜNDEN EMEKLİ OLAMADIK

Çiftçilerden Emin Serin, “Biz bugün eylem yapmak için geldik. Yenişehir Ziraat Odası'nın hatasından dolayı emekli olamıyoruz. 25 yıl Bağkur ödememize rağmen ziraat odası, kayıtları düzgün tutmadığı için emekli olamadık. Sadi Aktaş ziraat odasını bırakıp belediye başkanlığına soyunuyor. Bize geldi oy istemeye buradaki işi bitirsin öyle gelsin. Utanmadan köye gelip oy istiyor" dedi. Bir diğer mağdur Halil Darçın ise kendileri gibi emekli olamayan 5 bin kişinin olduğunu belirterek, "Bir yıldır emekli olup para alacağımız yerde avukatlara para verip mahkemelerde sürünüyoruz. Para alamıyoruz. Emekli olamıyoruz" diye konuştu.

CHP başkan adayına 'dışkılı' protesto: Onun yüzünden emekli olamadık - 3. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...