Tarih : 08.10.2021 - 06:34 Yorum : 0

CHP-HDP ortaklığı resmileşiyor

HDP Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan başkanlığındaki parti heyeti, CHP'yi ziyaret ederek CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki heyetle görüştü. HDP’nin Kandil onaylı ve skandal taleplerinin yer aldığı sözde "Demokrasi Tutum Belgesi", dün CHP’li yöneticilere sunuldu.

CHP-HDP ortaklığı resmileşiyor

PKK'nın siyasi kanadı HDP’nin yöneticileri, içinde böylesine kabul edilemez ifadelerin yer aldığı bu belge ile birlikte dün CHP’deydi. HDP Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan başkanlığındaki parti heyeti, CHP'yi ziyaret etti. Buluşmayı bizzat CHP’li Salıcı duyurdu: HDP heyeti ile tutum belgesi üzerinde görüş alışverişinde bulunduk.

HDP’nin Kandil onaylı ve “Terörle mücadeleye son verilsin”, “Türk ordusu Suriye ve Irak’ta operasyon yapmasın”, “Belediyelerimize kayyum atanmasın” skandal taleplerinin yer aldığı sözde "Demokrasi Tutum Belgesi", dün CHP’li yöneticilere sunuldu.

Muhalefet partilerinin erken seçim çağrılarının gölgesinde sıkı bir ittifak pazarlığı var. Liderlerin genel merkez yollarını aşındırdığı bu günlerde 6 siyasi partinin kurmayları da art arda toplantılar yapıyor.

HDP, geçen günlerde kamuoyuna açıkladığı 11 maddelik Demokrasi Tutum Belgesi'ni CHP'ye sundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, ziyareti sosyal medya hesabından duyururken, HDP heyeti ile tutum belgesi üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi.

HDP'nin eş genel başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ın açıkladığı ilkelerde ise terörle mücadelenin durdurulması yer alıyor. Pervin Buldan söz konusu ilkeleri açıklarken, "Savaş politikaları, silah ve çatışma yöntemleri yerine diyalog ve müzakere seçenekleri düşünülerek adım atılmalıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : Türkiye Gazetesi
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber