• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1100
 • up
  USD
  7.2983
 • up
  EURO
  8.6266
 • up
  GBP
  9.5916
 • up
  Altın
  462.695
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 11.01.2019 - 17:24 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı"nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon adaylarını açıkladı

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bu parti sözünün eri bir partidir. Bu parti ahtine, kavline, davasına sadık bir partidir. AK Parti'nin en ayırıcı özelliği milletin çıkarlarını, ülkenin menfaatlerini daima kendisinin üstünde tutmasıdır. Bu hareket daima, önce vatanım önce milletim diyenlerin partisi olmuştur.

Bizim davamız, senlik benlik davası değil, memlekete hizmet davasıdır. Bizim mücadelemiz, Türkiye'yi yepyeni ufuklara kavuşturma mücadelesidir. Milli iradenin üstünde hiçbir fani güç tanımadan Türkiye'yi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmanın kavgasını verdik.

İlkelerimizden, değerlerimizden, bizi biz yapan hasretlerden taviz vermeden siyaset yolculuğumuza devam ettik. Birileri gibi seçimlerde birlkaç oy fazla almak için polisimizin,askerimizin, gencecik evlatlarımızın canına kasteden çetelerle işbirliğine gitmedik.

CHP ve benzerleri gibi cumhuriyet adına cumhur düşmanlığı edenlerden asla olmadık. Sadece kendi seçmenimizi, sadece bize oy verenleri değil; 81 milyonun tamamını kucakladık bağrımıza bastık.

Ekonomimizi büyütürken, demokrasimizi de büyüttük. Devletimizin tüm kurumlarında kök salmasını sağladık.

Son 16 yılda, bizden önce yapılan hizmetleri milletimizin istifadine sunduk. 30 kat trilyon Trabzon'a yatırım yaptık.

Eğitimden sağlığa, ticaretten tarıma kadar Trabzon'un hangi ihtiyacı varsa onu gidermenin çabasını güttük. Bugün ikinci üniversitesiyle, hastaneleriyle, yollarıyla, gençlik merkezleriyle 41 bin seyirci kapasiteli modern stadyumuyla Trabzon'a çağ atlattık.

Yaklaşık 58 bin metre kare Avni Aker Millet Bahçesi'nin proje çalışmalarını bu ay içinde tamamlıyoruz. Zigana Tüneli ve bağlantı yollarını bu yıl bitiyoruz.

Bugüne kadar partimiz ve şahsımız hakkında attıkları iftiranın tamamı boşa çıktığı halde alışkanlıklarını terk etmiyorlar. Söyledikleri yalanlar dolayısıyla onlarca kez tazminata mahkum oldular. Meclis kürsülerinde attıkları iftiraları yargı karşısında ispatlayamadılar. kimi zaman FETÖ'cülerin kimi zaman ajanlık yapan gazetecilerin kendilerine servis ettiği dökümanlarla üzerimize geldiler. Her seferinde o iftiralar altında ezildiler. Söylemlerini değiştirmek yerine yalan siyasetini yürütmekte ısrar ediyorlar.

Hakaret etmek yerine proje üretseler herkes karlı çıkacak. Vaktimizi, CHP'nin başındaki zatın yalanlarına cevap yetştirmek yerine milletimizin yararına harcamak için çalışıyoruz.

Trabzon'daki belediye başkanlarımızın tüm teşkilat mensuplarımızla beraber gece gündüz demeden çalışacağız. 31 Mart farklı bir dönüm noktası olacak. Kadın Kolları, Gençlik kolları yoğun çalışacağız.

Karşımızdaki zillet ittifakına karşı cumhur ittifakının zaferini ben şimdiden görüyorum. Bu işi başaracağız.

31 Mart mali idareler seçimleri ülkemizin 2023 yolculuğunda en önemli kavşak noktalarından biri. 16 Nisan halk oylamasıyla birlikte başlayan tarihi seçim sürecinin son halkasını oluşturucaktır. Son 16 yıllık kazanımlarımızın korunmasında da hayati öneme sahip. Bu yerel yönetimin iktidarla beraber atılacağı adımların şehirlerimize, ilçelerimize, beldelerimize çok ciddi katkıları olacaktır.

AK Parti üyelerinin 504 binin seçmen kütüklerinde kaydını bulamadık. Bir önceki seçime göre ilçe değiştiren 1,5 milyon kişi içinde 222 bin AK PArti üyesi var. Bu seçimde 1 milyon gencimiz ilk defa oy kullanacak. bunların hepsi de çok ciddi seçim sürecinde belirleyici rakamlardır.

İl ve ilçe başkanlarımız Ankara'dan verdiğim talimatın altını çiziyorum. Seçmen kütüklerinde isimleri yer almayan seçmenlerimizin isimlerini bulup kayıtlarını yapacaksınız. Oy verme hakkı kazanan her gencimize ulaşıp onları hakları konusunda bilgilendireceksiniz. Bunları hakkıyla yerine getirdiğimizde AK Parti'nin önünde yepyeni bir dönem açılacaktır.

İŞTE AK PARTİ TRABZON ADAYLARI

-AK Parti Akçaabat Belediye Başkanı Adayı Osman Nuri Ekim oldu.

-AK Parti Araklı Belediye Başkanı Adayı Recep Çebi oldu.

-AK Parti Arsin Belediye Başkanı Adayı Muhammed Sait Gürsoy oldu.

-AK Parti Beşikdüzü Belediye Başkanı Adayı Harun Demirci oldu.

-AK Parti Çaykara Belediye Başkanı Adayı Hanefi Tok oldu.

-AK Parti Dernekpazarı Belediye Başkanı Adayı Mehmet Aşık oldu.

-AK Parti Düzköy Belediye Başkanı Adayı Yılmaz Ankara oldu.

-AK Parti Hayrat Belediye Başkanı Adayı Salih Öztel oldu.

-AK Parti Köprübaşı Belediye Başkanı Adayı Ali Aydın oldu.

-AK Parti Maçka Belediye Başkanı Adayı Koray Koçhan oldu.

-AK Parti Of Belediye Başkanı Adayı Salim Salih Sarıalioğlu oldu.

-AK Parti Ortahisar Belediye Başkanı Adayı Ahmet Metin Genç oldu.

-AK Parti Sürmene Belediye Başkanı Adayı Rahmi Üstün oldu.

-AK Parti Tonya Belediye Başkanı Adayı Osman Beşel oldu.

-AK Parti Vakfıkebir Belediye Başkanı Adayı Muhammet Balta oldu.

-AK Parti Yomra Belediye Başkanı Adayı İbrahim Sağıroğlu oldu.

(Cumhur İttifakı) Çarşıbaşı Belediye Başkanı Adayı Mümin Nuhoğlu (MHP) oldu.

(Cumhur İttifakı) Şalpazarı Belediye Başkanı Adayı Refik Kurukız (MHP) oldu.

Etiketler : trabzon
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber