Tarih : 14.06.2017 - 15:23 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sizler tarih yazıyorsunuz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, kuruluşunun 178. yıl dönümü dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti. Terörle mücadelede Jandarma Genel Komutanlığının başarılarına değinen Erdoğan, "Son dönemde Kato Dağı, Cudi bölgede verilen yiğitçe mücadele unutulmayacak. Sizler bir tarih yazıyorsunuz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sizler tarih yazıyorsunuz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, kuruluşunun 178. yıl dönümü dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı heyetinin kabulü ardından açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: 24 saat görev başında olan jandarmalarımıza rabbimden kolaylıklar temenni ediyorum. Bu devlet farklı, bir kabile, göçebe devlet değildir. Devlettir. Farklılığı var. Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık köklü devlet geleneğimizin coğrafyamızdaki en son ve en genç temsilcisidir. Gerçekten de biz bu coğrafyayı kahramanlıklarla dolu bir mücadele ile kendimize vatan kıldık. Bugün de vatanımızı yine kahramanlıklarla dolu bir mücadele ile müdafaa ediyoruz. Birincisi sınırlarımız dışında verdiğimiz mücadele. İkincisi de sınırlarımız içerisinde faaliyet gösteren terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadeledir. Bu başarının artarak devamı bizler için çok önemli çünkü bunun farklı özellikleri var.

SABIR SABIR BUGÜNE KADAR GELDİK

Jandarma eskiden beri milletimizin hayatında önemli bir yere sahip olmuştur. Milletimiz jandarmanın huzurumuzun sağlanması konusunda hakkını daima teslim etmiştir. Bugün ülkemizde demokrasi ve hukuk diyerek şahsımı devleti eleştirenler çoğu ideolojik saplantılarla hareket etmektedir. Elini vicdanına koyanlar ülkemizin nereden nereye geldiğini gayet iyi bilmektedir. Ülkemizdeki OHAL sadece terör örgütlerine karşı kullanılmaktadır. Hiçbir vatandaşımızın günlük hayatı OHAL'den etkilenmemiştir. Göreve geldiğimizde OHAL vardı ama bütün vatandaşlarımız rahatsızdı. O zaman biz bir ayda OHAL'i kaldırdık. Ama değişen bir şey olmadı biz OHAL'i kaldırırken teör örgütleri bölgede terör estirmeye devam etti. Sabır, sabır bugüne kadar geldik. Bu mücadelemizi sürdürüyoruz. Son dönemde Kato Dağı, Cudi bölgede verilen yiğitçe mücadele unutulmayacak. Sizler bir tarih yazıyorsunuz. Şehitlerimiz bu tarihin mezar taşı olmaktan öte köşe taşları olacaktır. Birbirinizi bu vatan için sevin, birbirinizi Allah için sevin. Rabbim bize de inşallah o makamı nasip etsin.

Etiketler : Erdoğan Jandarma
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber