Tarih : 05.06.2021 - 13:13 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: Yeni anayasa 2023'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında yeni anayasa ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni anayasanın halkın anayasası olacağını söyleyen Erdoğan, 2023’ü yeni anayasa ile taçlandıracaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: Yeni anayasa 2023'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında yeni anayasa ile ilgili konuştu. Erdoğan, yeni anayasanın halkın anayasası olacağını söyledi. Marmara Denizi’ni müsilajdan temizleyeceklerini vurgulayan Erdoğan, temmuzda Kovid-19 tedbirlerinin yeniden görüşüleceğini de belirtti.

“2023’Ü YENİ ANAYASA İLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde önceki gün bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda anayasa taslağının hazır olduğu bilgisini MKYK üyelerine verdi. 2023’ün yeni anayasa ile taçlandırılacağını ve anayasanın halkla buluşturulacağını belirten Erdoğan, taslağın önce Cumhur İttifakı ardından da muhalefet ile paylaşılacağı bilgisini verdi.

“MÜSİLAJI İBB’YE BIRAKAMAYIZ”

Son aylarda Marmara Denizi’ni saran müsilaj (deniz salyası) da toplantının önemli bir maddesi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili yoğun bir çalışmanın yapıldığını vurguladı. Müsilaj konusunu İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bırakamayacaklarını söyleyen Erdoğan “Bizim de üzerinde durmamız lazım. Bu işi çözmeliyiz” ifadelerini kullandı.

“YATIRIMLAR DESTEKLENECEK”

Aşıda hedefin 300 milyon doz olduğunu aktaran Erdoğan pandeminin seyri hakkında da konuştu. Erdoğan, tedbirlerin temmuzda tekrar gözden geçirileceğini vurguladı. Normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte yatırımcıların işlerinin kolaylaşacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda desteklerin artırılması gerektiğini söyledi.

KADINA ŞİDDET %30 AZALDI”

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da İstanbul Sözleşmesi’nden çekildikten sonra kadına şiddet olayları ile ilgili bilgi verdi. ‘İstanbul Sözleşmesi’nden çekildiniz, kadına şiddet olayları arttı’ gibi bir algı olduğunu belirten Bakan Soylu, kadına şiddetle mücadelenin sözleşmeye bağlı kalamayacağını bununla ilgili mücadelenin devam ettiğini belirterek sözleşmeden çekildikten sonra kadına şiddet olaylarında yüzde 30’luk bir düşüş olduğunu söyledi.

Kaynak : Türkiye Gazetesi
Etiketler : erdoğan yeni anayasa
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber