22˚
İstanbul
22˚
şiddetli yağmur
Nem %54
Rüzgar 10.44 /s
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-24 20:35:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. Özkoç ve Erdoğdu Tele1 kanalında katıldıkları programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaret içeren söylemlerde bulunmuşlardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Tele1 kanalında 14 Ocak 2022'deki programda Özkoç ve Erdoğdu'nun sarf ettiği sözlerin kişilik haklarını ihlal eder nitelikte olduğu, iftira ve hakaret boyutuna vardığı, ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığı belirtildi.

Özkoç ve Erdoğdu hakkında cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma başlatılması ve kamu davası açılması talep edildi.

KABAŞ TUTUKLANMIŞTI

Tele1 kanalında Sedef Kabaş'ın hazırladıDğı programa katılan Özkoç ve Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri tepki çekmişti. Kabaş hakkında başlatılan soruşturma neticesinde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

RTÜK tarafından gerçkeleştirilen olağanüstü toplantıda Sedef Kabaş’ın hakaretlerini yayınlayan Tele1’e 5 kez program durdurma ve üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uygulandı. Aynı ihlalin tekrarları halinde kanalın lisansı iptal edilebilecek.

Etiketler