27˚
İstanbul
27˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 7.68 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
25˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2021-12-24 22:17:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Durmuş Yılmaz’a çok sert sözler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Ankara milletvekili ve eski MB başkanı Durmuş Yılmaz’ın dövizde yaşanan düşüş sonrası “Alım fırsatı” ifadelerine çok sert sözler ile tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yılmaz’ın kamu görevi yapmış biri olduğunu hatırlatarak “Bedelini ödeyecekler” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Durmuş Yılmaz’a çok sert sözler
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yılın son kabine toplantısı sonrası Türkiye’nin yeni ekonomik modelini açıklaması ile birlikte döviz kurunda rüzgar tersine döndü. Dövizde yaşanan düşüş sonrası İYİ Parti Ankara Milletvekili ve eski MB Başkanı olan Durmuş Yılmaz skandal bir açıklamada bulunarak düşen döviz sonrası “Alım fırsatı” ifadelerini kullandı. Yılmaz’ın bu skandal açıklamalarına tepki yağarken Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu olumlu seyri manipüle etmeye yönelik girişimlerde ve söylemlerde bulunanlar hakkında suç duyusunda bulunduklarını açıkladı.

“DURMUŞ YILMAZ SUÇ İŞLEDİ BEDELİNİ ÖDEYECEK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Durmuş Yılmaz’ın skandal çağrısına tepki gösterdi. Erdoğan, Yılmaz’ın geçmiş dönemde kamu görevinde bulunduğunu belirterek, “Merkez Bankası'na zarar veren açıklamalar yapamazsınız. Merkez Bankası'nda geçmişte başkanlık yapmış olan zat, o suçu işlemiştir. MB'de görev alacaksın, bu şekilde yol göstericiliğe kalkışacaksın. Cezalarını çekecekler. Bunun bedelini ödeyecekler. Şu an milletvekilliği sebebiyle yırtar ama tazminat noktasında bedelini öder” ifadelerini kullandı.

Etiketler