Tgrt Haber
29 Kasım 2023 19:12 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 20:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin mesajı: Kardeşlerimizin yanındayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından 'Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü'ne özel paylaşımda bulundu. Erdoğan paylaşımında, "Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır" dedi. 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin mesajı: Kardeşlerimizin yanındayız
Erdoğan, Gazze, Filistin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü" dolayısıyla sosyal medyadan paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında,  "Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır" ifadesine yer verdi.

"TÜRKİYE, FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİNİN YANINDA"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya paylaşımında şunları kaydetti:

"Bugün 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü... Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır.

Gazzeli kardeşlerimize yönelik insani yardımlarımız devam ediyor. Bugüne kadar 12 uçak ve 1 gemi dolusu yardım malzemesini El Ariş'e sevk ettik.

"GİRİŞİMLERİMİZ ÇOK BOYUTLU DEVAM EDECEK

1.500 ton insani yardım malzemesi taşıyan ikinci gemimiz bugün yola çıktı. Kanser hastaları ve çocuklar başta olmak üzere yaralıların Türkiye'ye intikalini sağlayarak tedavileriyle ilgileniyoruz. Gazze'de kuracağımız sahra hastanelerinin yer tespit çalışmaları yapılıyor.

Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için temaslarımıza hız vereceğiz. İnşallah bundan sonra da girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir."

https://twitter.com/RTErdogan/status/1729892993757331568

Son dakika haberinin ayrıntıları geliyor... 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...