Tarih : 04.12.2021 - 14:39 Yorum : 0

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi: Kurumları basmayı bırak, siyaset meydanında çık karşıma

Son dakika haberi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e gitmesine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devletin kurumları ciddidir, öyle rastgele gidemezsin" dedi. Döviz kurlarındaki dalgalanmaya ilişkin ise “Kur dalgalanmalarını makul ve istikrarlı bir çizgiye oturtacağız” diyen Erdoğan, stokçuluk iddialarıyla ilgili de “Yakaladığımızda bedelini ödeyecek” diyerek uyarıda bulundu.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi: Kurumları basmayı bırak, siyaset meydanında çık karşıma

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) gitmesini eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Devletin kurumları ciddidir, öyle rastgele gidemezsin" dedi. "Döviz kurlarındaki dalgalanmaları makul ve istikrarlı bir seviyeye ulaştıracağız" diyen Erdoğan, stokçuluk iddialarına ilişkin ise uyarıda bulunarak "Yakaladığımızda bedelini ödeyecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Zarova Köprüsü, Şirvan Barajı ve HES, Lineer Metal Çinko Üretim Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA TÜİK TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TÜİK önünde bir genel başkan gösteri yapıyor. İnsan utanır. Bir insan davet edilmediği yere gidemez. Devletin bu kurumları senin şamaroğlanın değil." dedi.

"Randevusuz olarak gidip kapıda gösteri yaptı. Bay Kemal, devletin kurumlarına randevusuz gidilemeyeceğini öğren." diyen Erdoğan, "Sen terör örgütleriyle omuz omuza gidebilirsin, onlara randevusuz da gidebilirsin ama devletin kurumları ciddidir, öyle rastgele gidemezsin." ifadesini kullandı.

Erdoğan, "Buradan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum, bırak kamu kurumlarını basıp memurları tehdit etmeyi de siyaset meydanında çık karşımıza. Kılıçdaroğlu'nun parti içindeki meselesi bizi ilgilendirmez ama milletimizin değerlerine saldırır, ülkemizin çıkarlarına zarar verirse karşısında bizi bulur." dedi.

SİYASET MEYDANINDA ÇIK KARŞIMIZA

Ana muhalefet liderine seslenen Erdoğan, "Buradan Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum, bırak kamu kurumlarını basıp memurları tehdit etmeyi de siyaset meydanında çık karşımıza" dedi.

‘DÖVİZ KURU’ MESAJI

"Üretenin ve istihdam sağlayanın daima yanında olacağız. Düşük faizle yanında olacağız." diyen Erdoğan, "Çok da uzun olmayan bir sürede inşallah tüm bu fiyat hareketlerini, kur dalgalanmalarını makul ve istikrarlı bir çizgiye oturtacağız." şeklinde konuştu.

FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARI

Yüksek fiyat artışlarının büyük bir kısmı enerji fiyatlarındaki yükselişten kaynaklandığını belirten Erdoğan, "Yüksek fiyatların bir kısmının yakında dengeye oturması bekleniyor. Fahiş fiyat artışlarının bir diğer sebebi aç gözlü fırsatçılardır. Stokçulara sesleniyorum, depolarda bütün bu malları stoklarında saklayanları yakaladığımızda gereken bedeli ödeyecekler" diyerek uyarıda bulundu.

‘ASGARİ ÜCRET’ MESAJI

Erdoğan, "Asgari ücreti, kayıpları telafi edecek düzeyde belirleyerek dar gelirli insanlarımızı biraz daha ferahlatacağız." diye konuştu.

MERKEZ BANKASI'NIN DOLAR REZERVİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz artık kendimize yetiyoruz. Merkez Bankasının rezervi 27,5 milyar dolardı, şimdi 126 milyar dolara çıktı. Nereden nereye." ifadesini kullandı.

Etiketler : Erdoğan Siirt
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber