• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1061
 • down
  USD
  7.2075
 • down
  EURO
  8.4903
 • up
  GBP
  9.518
 • down
  Altın
  477.157
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 08.05.2019 - 12:13 Yorum : 0

Devlet Bahçeli'den İstanbul kararı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, "Seçim gününe kadar karargahımızı İstanbul'da kuracağız. İstanbul'a mitili atacağım. Tüm imkan ve gücümüzle İstanbul'da çalışacağız" dedi.

Devlet Bahçeli'den İstanbul kararı

Grup toplantısı sonrası gazetecileri sorularını yanıtlayan Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na 'dokunulmazlık' çağrısında bulundu. Bahçeli, "Bir talepte bulun ilk oyu ben vermezsem namerdim" dedi.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamasına yanıt veren Bahçeli, "AKP'ye vefasızlık yapıyor ama MHP'nin politikasına da hiç olmazsa saygı duysun. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün  twitter'deki mesajını okudum. 367 ile ilgili olarak o dönemin Yargıtay Başsavcısı  ile aynı çukura girmeleri inandırıcı değildir. 367 tezini ortaya koyup, kendi  cumhurbaşkanlığını engellemeye çalışan bir zatın görüşünü şimdiki ile  ilişkilendirerek 'iki üzüntü yaşadığını' söylemesi doğru değildir. 367 riskini 71  milletvekili ile aşan, kendisinin cumhurbaşkanı olması için 3. turu deneyen bir  siyasi partinin Genel Başkanı olarak söylüyorum: AKP'ye vefasızlık yapıyor ama MHP'nin politikasına da hiç olmazsa saygı duysun" açıklamasında bulundu.


Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle;

Tereddütle geçirdiğimiz vakit kalmamıştır.  Oyalanamayız. Karanlık senaryoları alttan almalıyız.

Türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı vardır. Sıkılı yumruklar açılmalıdır. Gerginlikler azaltılmalıdır. Kutuplaşarak mesafe alamayız. Herkes aklını başına almalıdır. Bizim gidecek başka ülkemiz yoktur. Terk edecek yurdumuz yoktur. Kaybedecek devletimiz, vazgeçecek insamız yoktur.

MHP olarak safımız Türkiye'nin safıdır. MHP'nin yeni sinesinden doğduğu Türk milletidir.

Günlük siyasi kaygıları bir kenara bırakıp çıkar hesaplarından sıyrılmak gerekir. Unutmayınız ki geleceğini planlayaman milletlerin hiçbir zaman parlak bir istikbali olmamıştır. Biz Türk milletiyiz, biz Türkiye'yiz, biz bin yıllık kardeşliğin bakiyesiyiz.

Türkiye zorlu bir seçim sürecinden çıkmıştır. 31 Mart'ta milletin sandık yoluyla verdiği mesajları titizlikle analiz edip yorumladık. 31 Mart'ın kazanını açık ara farkla Cumhur İttifakı olmuştur. Bize göre 31 Mart seçimleri düğümü çözmüş, hükmünü vermiştir. Türk milleti iradesini göstermiş, kararını vermiş, konuyu kapatmıştır. 

YSK'NIN İSTANBUL KARARI

YSK, İstanbul seçimleriyle ilgili haklı itirazları görüşüp adaletli bir kararla milletimizin yüreğine su serpmiştir. YSK'nın kararına saygı duyuyoruz. Herkesten aynı tavrı bekliyoruz. YSK'nın kararını karalamak, çarpıtmak, kurul üyelerine 'çete üyesi' demek kirli bir ağız sakat bir zihniyettir.

31 Mart'tan sonra Cumhur İttifakı'nın kopmasını arzulayan çevrelere adeta cesaret gelmiştir. Bu fitneyi ortaya atanlar verimsiz toprak gibidirler. Cumhur İttifakı'yla ilgili yorumları ciddiye almıyoruz ama böyle yaptıkça şımarıyorlar. MHP ve AK Parti arasında bir sorun varmış gibi yazıp çiziyorlar. Ahlaksızca bunu öne sürüyorlar.

Meclis üyelğinde MHP'nin oyu 18,81, AK Parti'nin oyu yüzde 41,61'dir. Toplam oy 60,42 düzeyindedir. Cumhur İttifakı'na bakışımızı 1 Mayıs'ta paylaştım. Müfteriler hayal kırıklığına uğradı.

"CUMHUR İTTİFAKI TÜRK MİLLETİNİN TA KENDİSİ"

Cumhur İttifakı'nın çözülmesini umanlar, Türkiye'yi çöküşe sürüklemek isteyen odaklardır. Cumhur İttifakı Türk milletinin ta kendisidir. Cumhur İttifakı Cumhuriyet'in İstiklal meşalesidir. Bunu söndürmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Cumhur İttifakı bugün dünden daha hüçlüdür. Siyasi çıkar gayesiyle ittifakımızın çatısını örmedik. Cumhur İttifakı, Türkiye'nin yeni Çanakkale ruhu, milli mücadele ruhudur. Cumhur İttifakı olarak hepsinin bileğini bükeriz, nefesini keseriz. 


Döviz kurunu bombaya çevrine alkışlama vatana ihanettir. Ekonomik operasyon siyasi kumpas eşlik etmektedir. Türkiye'yi darboğaza çekmek isteyen odaklar devrededir.  YSK, İstanbul seçimlerini görüşürken yükselen döviz kuru neyin mesajıdır? Ne söylenmek istenmektedir? Türk milleti kıskaca alınmak, manevra alanı daraltılmak istenmektedir. 

Ya F-35 ya S-400 dayatması ile sabrımızı test ediyorlar. Doğu Akdeniz'de önümüzü kesmek için plan üstüne plan yapıyorlar.

TERÖRLE MÜCADELE

"Terör örgütlerine silah vermeyin, verdiklerinizi alın" diyoruz ama sanki duvara konuşuyoruz. Terörle mücadele, bedeli ne olursa olsun gittiği yere kadar sürmelidir. Kökü kurutulmalıdır. Teröristlerin arkasında kimler duruyorsa dursun hodri meydan.  Kansa kan, cansa can, bedelse bedel.. Bu vatana feda olsun.

S-400 konusunda bile ABD'nin yanında duracak kadar yabancı kalmışlar. Bunlara zillet diyorsak boşuna değil. Emperyalizme itirazları yok. 

"SANA KAPAK ÇOKTAN OLDU DA YA DUYMADIN YA DUYURMADILAR"

İstanbul seçimlerine gölge düştüğü açıkça ortadadır. CHP ve peşine takılanlar seçime hile karıştırmışlardır. Beka meselesi TC tabelasını geri asmak mıdır? Önce TC tabelasını asarlar sonra "YPG bize mi saldıracak" diyerek tıkır tıkır işlerine bakarlar. Çünkü önde başka arkada başkalar.

Kılıçdaroğlu TC tabelasının bana kapak olduğunu söylüyor.  Kaynayan kazan kapak tutmaz sayın Kılıçdaroğlu. Sana kapak çoktan oldu da ya duymadın ya duyurmadılar. 

YSK üyelerini isim isim hedef gösteren kim varsa demokrasi hazımsızdır.Son sözü hukuk söyleyecek dedik. YSK söyleyecek dedik. YSK kararına darbe diyenler asıl darbe sevenlerdir.

"İSTANBUL'A MİTİLİ ATACAĞIM"

Seçim gününe kadar karargahımızı İstanbul'da kuracağız.  İstanbul'a mitili atacağım. Tüm imkan ve gücümüzle İstanbul'da çalışacağız. Cumhur İttifakı hukuka uygun, şeffaf bir seçimle İstanbul'da hak ettiği başarıya ulaşacaktır. 23 Haziran kutlu olsun dileğimdir.

Yargıya çete diyen, sözde bir partinin genel başkanı sıfatı taşıyan; gel dokunulmazlığımın kaldırılması için talep ver, ilk oyu ben vermezsem namerdim diyorum.

Etiketler : devlet bahçeli
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber