20˚
İstanbul
20˚
hafif yağmur
Nem %70
Rüzgar 4.97 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
27˚/20˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2021-10-18 17:12:41

Fuat Oktay'dan Kılıçdaroğlu'na bürokrat tepkisi! 'Hodri meydan'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun memur ve bürokratlara yönelik tepki gören paylaşımı hakkında yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'na en güzel cevabı yine kamu çalışanlarının vereceğini belirterek "Hodri meydan!" dedi.

Fuat Oktay'dan Kılıçdaroğlu'na bürokrat tepkisi! 'Hodri meydan'
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamu çalışanları ve memurlara yaptığı çağrıyı eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun vesayet özlemli tehditlerine karşı her bir kamu çalışanı ve bürokratın millete olan hizmet performansını katlayarak cevap vereceğini belirterek 'Hodri meydan' dedi.

Oktay, Kılıçdaroğlu’nun kamu çalışanları ve memurlara yaptığı çağrıya cevap olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı.

"ELİNDE BELGE OLAN YARGIYA TAŞIR"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, söz konusu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün 18 Ekim 2021. Kılıçdaroğlu’nun kamu kurumları ve görevlilerini şaibe altında bırakarak ‘ahır, lağım, pislik, mafyatik düzen, militan’ gibi hastalıklı ruh hallerini yansıtan ifadelerle vesayet özlemli tehditleri için verdiği tarih, Cumhurbaşkanımızdan en alt kademedeki çalışanına kadar tüm kamu görevlileri hukuk düzeni içerisinde ve yasal çerçevede büyük bir özveri ile görevlerini yerine getirmektedirler. Aksi ile ilgili elinde bilgi ve belgesi olanlar bunları hemen yargıya taşır. Şayet gecikir veya geciktirir ise yukarıda kullandığı seviyesiz ifadelerin tamamının altında kalır."

"BU PARALEL YAPILARA HESAP SORULMALIDIR"

"Buradan, vesayet ve paralel yapı algısı oluşturmaya çalışarak vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın her kesimini tehdit eden ve şaibe altında bırakanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Bu paralel yapılara hesap sorulmalıdır. Zalimleri bağışlamak milletimize cefadır. Bugünden itibaren Kılıçdaroğlu’nun vesayet özlemli tehditlerine karşı her bir kamu çalışanımız ve bürokratımız milletimize olan hizmetine performansını katlayarak cevap verecektir. Hodri meydan."

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda bürokratlara seslenip, "Vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. Kanun dışı işleri emir olarak telaki edemezsiniz. Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarsınız. Kılıçdaroğlu abinizin, amcanızın bu size son çağrısıdır. 18 Ekim Pazartesi itibariyle bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. 'Emir almıştım' diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa Pazartesi itibariyle durun. Kurumları bir şahsın ve ailesinin ahırına dönüştürenler, elbette ki hesap verecektir. Sizler hala bu pislikten kendinizi sıyırma şansına sahipsiniz. Bu şansı kullanın" şeklinde konuşmuştu.

Etiketler