Tgrt Haber
12 Şubat 2024 16:39 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 17:05

Gökhan Zan hangi partiden aday? Gökhan Zan milletvekili mi?

Gökhan Zan hangi partiden aday oldu? | 31 Mart yerel seçimine kısa süre kala 6 Şubat depremlerinde büyük çaba gösteren Gökhan Zan'ın hangi partiden aday olduğu merak edildi. İYİ Parti'den istifasının ardından gündemde yer alan Gökhan Zan milletvekili mi araştırılıyor. İşte Gökhan Zan'ın aday olduğu parti...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Gökhan Zan hangi partiden aday? Gökhan Zan milletvekili mi?

7 Eylül 1981 yılında dünyaya gelen Gökhan Zan'ın hangi partiden aday olduğu gündemde yer aldı. 6 Şubat Kahramanmaraş depreminde gösterdiği çabayla dikkatleri çeken Gökhan Zan'ın milletvekili olup olmadığı araştırılırken hangi partiden aday olduğu da merak edildi. İşte detaylar...

GÖKHAN ZAN HANGİ PARTİDEN ADAY?

Gökhan Zan, Türkiye İşçi Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıklandı. TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Zan'ın adaylığını "Biz Hatay halkının sesini ve isyanını duyduk. Bu sesi duyduk ve Hatay halkının ortak adayı olarak Gökhan Zan’ı seçtik" sözleriyle duyurdu.  

TİP Hatay Belediye Başkan adaylığının duyurulmasının ardından Gökhan Zan, "Ne o sabah ne de sonraki günler boyunca yanımızda devlet kurumlarını göremedik. İlk üç gün yalnız bırakıldık. Bizim umudumuz, halkımızın ülkemizin dört bir yanından bize uzattığı el oldu. Deprem suçlarına adı karışmış yeniden aday göstermeniz kabul edilemez. Yaptırdığınız hiçbir anket enkazda yaşamını yitiren gerçeğinden daha doğru sonuç vermez. Yapmayın" açıklamasında bulundu.

Gökhan Zan hangi partiden aday? Gökhan Zan milletvekili mi? - 1. Resim

GÖKHAN ZAN İYİ PARTİDEN NE ZAMAN İSTİFA ETTİ?

Gökhan Zan, Türkiye genel seçimlerde Hatay'da İYİ Parti'den 2'nci sıra milletvekili adayı olmuştu. Seçimlerin ardından ise İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. İstifa açıklaması şöyle olmuştu: "Bilindiği üzere siyasete girme nedenim Hatay'a destek olabilmek, deprem gibi ağır bir felaketin ardından Hataylı kardeşlerimin sesini Meclis'te duyurabilmekten ibaretti. Gelinen noktada siyaset arenasında bunun pek de mümkün olmadığını görmemden hareketle İyi Parti'den istifa ediyorum"

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...