Tarih : 12.05.2021 - 23:15 Yorum : 0

İbrahim Kalın ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ile telefonda görüştü

Son Dakika Haberi...Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan önemli telefon görüşmesi.

İbrahim Kalın ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ile telefonda görüştü

Sözcü Kalın ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmeyle alakalı yazılı açıklama yapıldı., “İkili ilişkiler, bölgesel meseleler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında Haziran ayında NATO Zirvesi marjında yapılacak görüşme, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere saldırması, Filistinlilerin evlerinden hukuksuz bir şekilde çıkartılması ve Gazze’ye yönelik hava saldırıları ele alındı. İsrail güvenlik güçlerinin Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya ve mabedin içinde ibadet edenlere saldırmasının kabul edilemez olduğu ifade edildi.

DERİN BİR İNFİALE NEDEN OLDU

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hava saldırısı sonucunda aralarında çocukların da olduğu sivilleri katletmesinin tüm dünyada derin bir infiale neden olduğu belirtildi.
İsrail’in kutsal mekana, ibadet edenlere ve sivillere saldırmasının uluslararası hukukun ve temel insan haklarının aleni bir ihali olduğu hatırlatılarak, İsrail’in hukuk tanımaz ve saldırgan tavrının ivedilikle durdurulması gerektiği vurgulandı. Mübarek Ramazan Bayramına girerken tüm İslam dünyasını derinden yaralayan bu saldırıların bir an önce sona erdirilmesi için girişimlerde bulunulması gereği ifade edildi” denildi.
İsrail’in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 9 Filistinli daha şehit oldu İsrail’in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 9 Filistinli daha şehit oldu İsrail’in Filistinlilere yönelik hain saldırılarına devam ediyor. İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 2’si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 65’e ulaştı.
Son Dakika... İsrail'in Lid kentinde sokağa çıkma yasağı Son Dakika... İsrail'in Lid kentinde sokağa çıkma yasağı Son Dakika Haberi...İsrail'in Lid kentinde artan şiddet olayları nedeni ile OHAL ilan edilmesinin ardından yerel saatle 20.00 ile 04.00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verildi.

İSRAİL'İN GAZZE'YE SALDIRILARI!

İsrail'in Gazze'ye saldırıları sürüyor. Yazılı açıklama yapıldı. İ İsrail'in saldırıları sonucu Gazze Şeridi'nde meydana gelen zararın ilk belirlemelere göre 3,5 milyon dolara ulaştığı bildirildi.

Etiketler : İbrahim Kalın
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber