2022-05-25 13:57:55 | Son Güncelleme : 2022-05-25 14:35:51

İYİ Parti’den istifa etmişti! İsmail Koncuk 2 yıl sonra geri döndü!

İYİ Parti’den Eylül 2020’de istifa eden istifa eden Adana Milletvekili İsmail Koncuk yeniden İYİ Parti’ye katıldı. Zafer Partisi’nin kuruluş sürecinde yer alan Koncuk’un İYİ Parti’ye geri dönmesi ile birlikte milletvekili sayısı 37'ye yükseldi.

İYİ Parti’den istifa etmişti! İsmail Koncuk 2 yıl sonra geri döndü!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in daveti üzerine 2 yıl önce partiden istifa eden Adana Milletvekili İsmail Koncuk geri döndü. Koncuk bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) gerçekleştirilen İYİ Parti grup toplantısına katıldı, Koncuk'un parti rozeti, Akşener tarafından takıldı. Koncuk'un dönüşüyle İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 37'ye yükseldi.

KONCUK: TEKRAR BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

İYİ Parti TBMM Grup toplantısına gelen İsmail Koncuk, Akşener’in çağrısı üzerine kürsüye çıktı. Akşener kürsüye çıkan İsmail Koncuk’a tekrar rozetini takarken partililer o anları ayakta alkışladı. Koncuk, “Öncelikle genel başkanıma samimi davet için teşekkür ediyorum. Ben Türk milliyetçiyim, bu ülkeyi seviyorum. Kişisel hatalar olabilir ama bu genel hayatımızı etkilememeli. Önemli olan kurumsal yapıdır.  Bu kurumsal yapının altında milyonlarca insanın umududur. Bizim görevimiz Türkiye’nin geleceği adına o milyonların umudunu yeşertmek ve daha canlı tutmaktır. İnşallah bu mücadeleyi seçilmiş olduğum İYİ Parti ile birlikte sayın genel başkanımla beraber yürüteceğiz. Geri dönmemde milletvekili arkadaşlarımın emeği çok onlara teşekkür ederim  “ifadelerini kullandı.

AKŞENER: TEKRAR HOŞ GELDİNİZ

Daha sonra açıklamalarda bulunan Akşener, “Adana milletvekilimize teşekkür ediyorum. Ama en çokta kadın arkadaşımıza teşekkür ediyorum. (Gülerek) Bundan sonra tüm arkadaşlarımın eşleri ile devam edeceğim. Allah utandırmasın. Tekrar hoş geldiniz” ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ İLE ANLAŞAMAMIŞTI

İYİ Parti'den istifa ettikten sonra Zafer Partisi’nin kuruluş sürecinde yer alan ve genel sekreterlik görevini üstlenen Koncuk, 7 Nisan’da "Birkaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor" diyerek istifa etmişti.