2021-11-30 13:27:13

İşte Metin Gürcan’ı yakan fotoğraflar! Yabancı diplomattan para alırken saniye saniye görüntülendi

TGRT Haber siyasi ve askeri casusluk suçlamasıyla tutuklanan DEVA Partili Metin Gürcan'ın emniyetteki ifadelerinin arından iki yabancı devlet diplomatıyla yaptığı görüşmelere ait görüntülere ulaştı. Görüntülerde şok detaylar ortaya çıktı.

İşte Metin Gürcan’ı yakan fotoğraflar! Yabancı diplomattan para alırken saniye saniye görüntülendi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

DEVA Partisi kurucu üyelerinden eski özel kuvvetler mensubu Metin Gürcan, hakkında siyasi ve askeri casusluk suçlamasıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Gürcan’ın ifadelerine ulaşan TGRT Haber’in muhabiri Emre Kol, Gürcan’ın iki ülkenin diplomatları ile maddi çıkar doğrultusunda yaptığı görüşmelerin görüntülerine de ulaştı. Görüntülerde şok detaylar ortaya çıktı.   

OTEL LOBİSİNDE GÖRÜŞÜYOR, ZARFLA AYRILIYOR 

Bu yılın başında çekilen görüntülerde bir otelin lobisine Gürcan giriyor ve masaya oturuyor. Biraz sonra Ankara’da bir büyükelçilikte görev yaptığı belirtilen bir kişi lobiye giriyor ve karşısına oturuyor. Gürcan, bu buluşmaya dair ifadesinde önemli bilgiler vermişti. Yabancı diplomat özellikle Suriye’den Cezayir’e Libya’dan Doğu Akdeniz’e kadar birçok bilgiyi Gürcan’dan bu görüşmede aldı. Hatta bir ara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi durumu, kendisine bir halef seçip seçmediği, Karabağ savaşı ve sonrasına ilişkin bilgiler öğrenilmeye çalışıldı. Bu görüşme ortam dinlemesi ile kaydedildi ve Gürcan’ın ifadesi sırasında bu konuşmalar soruldu. Görüntülerde diplomatın bilgi sızdıran Gürcan’a bir zarf içerisinde parayı vermesi de yer alıyor. İfadesinde de bu zarfın içerisinde para olduğunu belirtmişti. Gürcan daha sonraki görüntülerde bu parayı ATM’ye yüklediği görülüyor. 

BEYAZ ARAÇTAN ZARFLA İNİYOR

Görüntülerin devamında ise Gürcan’ın bir başka yabancı devlet diplomatı ile bir alışveriş merkezinin ota parkında görüşmesi yer alıyor. Görüşme aracın içerisinde yapılıyor ancak ortam dinlemesi yapılmadığı için görüşmenin içeriğine dair bilgi edinilemiyor. Savcılıktaki sorgusunda bir önceki diplomatla yaptığı görüşmen benzeri olduğunu ve benzer içerikler konuşulduğunu açıklıyor. Gürcan, beyaz araçtan elinde bir zarfla iniyor. Gürcan akabinde ATM’ye giriyor ve zarfın içindeki parayı ATM’ye yüklemeye çalışıyor ancak paranın yabancı para biriminde olması sebebiyle ATM kabul etmiyor. 

Etiketler