2022-07-01 12:12:27 | Son Güncelleme : 2022-07-01 12:34:07

Muhtıra sonrası İsveç'ten ilk adım! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 3-4 tane teröristi gönderdiler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'ya girmek isteyen İsveç ve Finlandiya'nın teröristleri iade etme taahhüdüne ilişkin, "Verilmiş sözler var. İsveç şu anda üç-dört teröristi gönderdi" dedi.

Muhtıra sonrası İsveç'ten ilk adım! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 3-4 tane teröristi gönderdiler
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi dönüşü gazetecilerin sorularını cevapladı.

Önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, İsveç ve Finlandiya ile yapılan anlaşmanın Türkiye için bir zafer olduğunu dikkat çekerek, "Finlandiya ve İsveç’le imzaladığımız üçlü muhtıradaki terörizm ve dayanışma hususları tüm müttefikler için yol gösterici olacaktır" dedi.

"KAPI GİBİ BELGELER ELDE, GEREĞİNİ YAPARIZ"

İki ülkenin üyeliğine 'evet' denildikten sonraki süreçte sözlerini yerine getirilip getirilmediğinin yakında takip edilliceğini belirten Erdoğan, "Herhangi bir yanlışları vesaire olduğu zaman zaten kapı gibi belgeler elde, oradan gereğini yaparız" dedi.

"BUNLAR BİZİM İÇİN YETER DEĞİL"

İmzalanan muhtıra sonrası İsveç'in teröristleri iadesi konusunda sorulan bir soruya Erdoğan, "Şimdi bu konuda verilmiş sözler var. Örneğin İsveç 73 teröristi bize gönderecek. Şu anda 3-4 tane gönderdiler. Ama bunlar bizim için yeterli değil" dedi.

Erdoğan açıklamarına şu şekilde devam etti: 

Tabii bunları Adalet Bakanlığımız, Dışişleri Bakanlığımız, Milli İstihbarat Teşkilatımız yakın markaja alıp takibini yapacak ve bu teröristleri gönderin bakalım diyecek. Bunların hepsi bizim taleplerimiz olarak şu anda ortada. Bunlar geldi geldi; gelmediği takdirde gereği ne ise o gereğini de biz her an kurumlarımız ve birimlerimiz vasıtasıyla yapmaya devam edeceğiz.

GULSAH DOGAN 5 Temmuz 2022 23:50

SN CUMHURBASKANIMIZI COK SEVİYORUZ ALLAH BASIMIZDAN EKSİK ETMESİN SAYGILAR HURMETLER

GULSAH DOGAN 4 Temmuz 2022 11:05

SN CUMHURBASKANIMIZI COK SEVİYORUZ SAYGILAR HURMETLER DİLİYORUM