21˚
İstanbul
21˚
parçalı az bulutlu
Nem %55
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-17 13:34:48

İYİ Parti kurucularından Vedat Yenerer istifa etti

İYİ Parti kurucuları arasında yer alan ve kendisine bildirilmeden görevden alınan Vedat Yenerer, Meral Akşener’e sert sözlerle tepki göstererek partiden istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti kurucularından Vedat Yenerer istifa etti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

 İYİ Parti kurucuları arasında yer alan Vedat Yenerer, partiden istifa ettiğini duyurdu. Yenerer istifa kararı sonrası yaptığı açıklamada partideki görevine kendisine hiçbir açıklama yapmadan son verildiğini belirtti. 
İstifa gerekçesine ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

"GÖREVDEN ALINDIM BİLDİRMEDİLER"

Kurucusu olduğum İYİ Parti’de TBMM Grup danışmanlığı görevimin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, bana hala tebliğ edilmediğini tesadüfen öğrenmiş bulunmaktayım. Nezaketen de olsa dostluğumun olduğunu düşündüğüm yöneticilerin ya da sekreterlerin hiç biri hala aramış değildir. Sayın Meral Akşener’den etik olmayan bir şekilde bu görevden de alma nedenini açıklamasını bekliyorum.

"KURUCU DEĞERLERE SAHİP ÇIKMADILAR"

Bu partiye katılma nedenim Sayın Meral Akşener’in başlangıçta milli ve kurucu değerlere sahip çıkacağını beyan etmesiydi. Hiçbir şeyi bazıları gibi gösteriş için yapmadım. Türk milliyetçiliği davamdan hiç şaşmadım. Sahadaki çalışmalarımın parti yöneticileri tarafından görmezden gelinmesi, hatta ciddi olarak rahatsız olunması, bazen açıkça sabote edilmesi diğer arkadaşlarımızın da dikkatini pek çok kez çekmiştir.

"VATANSEVERLER PARTİDEN DIŞLANIYOR"

Seçim öncesi özel hazırlanan videoda Sayın Meral Akşener’e “Buraya FETÖ’cü giremez” diyen 4 Ergenekon sanığından biriydim. Parti kurucusu ve çok emeği geçmiş, oy getirmiş, tanınmış vatanseverler, sistemli olarak dışlandıklarını ve kullanıldıklarını görerek teker teker İyi partiden ayrıldılar. Bu haksızlığı ve emek hırsızlığını gören biri olarak, savaşçı kişiliğim nedeniyle çok direndim, tabiri caiz ise kelle koltukta İYİ parti için mücadele ettim. Sonunda beklediğim gibi sıra bana geldi.

 

 

Etiketler