Tgrt Haber
12 Şubat 2024 17:28 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 17:37

İYİ Parti'de sürpriz ayrılık! Eski ilk başkanı istifa etti

Bir dönem İYİ Parti'den milletvekili adayı olan eski İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural, partisinden istifa etme kararı aldı.

Editör: Onur Kaya / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
İYİ Parti'de sürpriz ayrılık! Eski ilk başkanı istifa etti
İyi Parti, İstifa

31 Mart yerel seçimlerine ittifaksız devam edip kendi adaylarıyla yarışma kararı alan İYİ Parti'deki istifa furyasına bir yenisi daha eklendi.

2023 yılı Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde milletvekili adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa eden Özlem Ural, partisinden istifa etti. İYİ Parti İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük kendilerine istifayla ilgili herhangi bir bilgi ulaşmadığını belirtirken, Özlem Ural’ın e-devlet üzerinden partiden istifa ettiği belirtildi.

PARTİ TEŞKİLATINI ŞAŞIRTAN KARAR

E-devlet üzerinden İYİ Parti’den istifa ettiği öğrenilen Özlem Ural’dan ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

İYİ Parti’nin Balıkesir’de kurulduğu günden bu yana Altıeylül İlçe Başkanlığı, İl Başkanlığı görevlerinde bulunan, en son yapılan genel seçimlerde ise ikinci sıra milletvekili adayı olan Özlem Ural’ın partisinden istifa etmesi siyasi kulislerde hayrete neden oldu.

İSTİFANIN PERDE ARKASI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan istifaya neden olan olayın Turhan Çömez'in Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı olduğu iddia edilirken, Ural'ın istifaya dair yarından sonra bir basın toplantısı düzenleyeceği belirtildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...