Tgrt Haber
13˚
20-11-2023 17:35 | Güncelleme : 20-11-2023 20:19

İYİ Parti'deki krizde yeni perde: Akşener'e rest çeken Ümit Dikbayır'a kesin ihraç talebi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ailesinin hesaplarını incelettiği iddiasıyla gündeme gelen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Yerel seçimler öncesi peş peşe gelen istifalarla çalkantılı bir süreç yaşayan İYİ Parti'de sular durulmuyor. Genel Başkan Meral Akşener'in hesaplarını inceletmekle itham edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın bileti kesiliyor. 

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, parti binasında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zorlu, Meral Akşener'in ailesinin hesaplarını incelettiği iddia edilen Ümit Dikbayır’ın tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

ADINI BİLE ANMADI

Kesin ihraç talebinin Akşener'in imzasıyla gerçekleştirildiğini ekleyen Zorlu, Dikbayır'ın adını bile anmadı. İşte o açıklamalar:

"Eleştirilere açığız. Ama iş gerçek dışı beyanlara, iftiralara geldiği zaman, ben geçtiğimiz hafta da söylemiştim bu başka bir şey. Bahsettiğiniz isim, bugün genel başkanımızın imzalarıyla yetkileri çerçevesinde; 'tedbirli ve kesin ihraç' talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Konuyla ilgili detayları yetkili arkadaşlarımız sizinle paylaşır.

Bizim içimize gelen, giren, İYİ Parti'nin bu felsefesini kullanarak daha sonra kendi çıkarları gerçekleşmediğinde bunu bir başka öyküyle millete sunmak isteyenlere iyi dikkat edilmesi lazım. Milletimizin vicdanı bunu çok iyi biliyor."

DİKBAYIR'DAN İLK TEPKİ

Kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Dikbayır, "Bazen, istenilenleri yapmazsanız, istenmez olursunuz… Allah büyük…" ifadelerini kullandı.

AKŞENER: İSPATLANIRSA SİYASETİ BIRAKIRIM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Dikbayır'ın iddialarına geçen hafta Şile'de yapılan istişare toplantısında cevap verdi. Kendisinin ve yakınlarının hiçbir belediyeyle irtibatı olmadığını vurgulayan Akşener, "Oğlumun, gelinimin, dört kız, iki erkek yeğenimin, kocamın, fabrikası, inşaat firması olan arkadaşlarımızın hiçbirinin bu ülkenin hiçbir belediyesiyle bir irtibatı, iltisakı, işi gücü yoktur. İspat edildiği takdirde politikayı tümden bırakacağım" diye konuştu.

"GENEL BAŞKAN AĞIZ DEĞİŞTİRDİ"

Akşener'in hesaplarını inceletmekle itham edilen İYİ Partili Ümit Dikbayır ise akşenerin bu sözlerine "Genel Başkan araştırmanın gayri resmi yapıldığını söylemekle ağız değiştirdi. Bunların hepsinin dedikodu, iftira olduğu ortaya çıktı. Genel Başkan'dan beklentim, beni nasıl kamuoyu önüne attılarsa, şimdi de kamuoyu önüne çıkıp, ‘Beni yanıltmışlar' deyip açıklama yapmalı. Kendisini kim yanılttıysa, bu iftiraları kim önüne getirdiyse gereğini yapmalı. Gerçeği ortaya çıkarmazsa savcılığa başvuracağım" sözleriyle cevap vermişti.

Kaynak : TGRT Haber
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.