Tgrt Haber
31 Mart 2024 23:07 - Güncelleme : 31 Mart 2024 23:16

İYİ Parti'nin kazandığı tek il! AK Parti'den istifa etmişti

İYİ Parti 31 Mart Yerel Seçimlerinden sadece bir il kazanarak çıktı. AK Partili eski başkan İYİ Parti'den aday olarak oy oranını yükseltti.

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı

AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen Rasim Arı aday olduğu 31 Mart Mahalli İdareler seçiminden oyunu artırarak çıktı. Böylece İYİ Parti bu seçimde tek bir il kazanmış oldu.

Mahalli İdareler seçimlerinin ardından kesin olmayan sonuçlara göre Nevşehir’in yeni Belediye Başkanı 3 yıl aradan sonra tekrar Rasim Arı oldu.

2019 seçimlerinde Ak Parti adayı olan ve Nevşehir Belediye Başkanlığını kazanan Rasim Arı, 21 ay görev yaptıktan sonra, Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa etmişti.

Genel seçimlerde İyi Partiden Milletvekili Adayı olan Rasim Arı, 31 Mart seçimlerinde de İyi Parti’den Nevşehir Belediye Başkan adayı oldu.

İYİ Parti'nin kazandığı tek il! AK Parti'den istifa etmişti - 1. Resim


Kesim olmayan sonuçlara göre Nevşehir Belediye Başkanlığını kazanan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı parti binası önüne gelerek halka seslendi.

Rasim Arı konuşmasında, “Bizi bir araya getiren Nevşehir’im bu zafer hepimizin zaferidir. Nevşehir evladına sahip çıktığını bir kez daha gösterdi. Beni o makama layık gören sizlere şükranım. Bizi hiçe saydılar, hafife aldılar. Ama gördüğünüz gibi milletin iradesi üzerine bir güç yok olduğunu anladılar. Sadece merkez değil tüm ilçeleri kaybettiler. Geçen seçimlerde Rasim Arı sayesinde elde ettiğiniz güç sizin gücünüz değilmiş. Bunu bir kez daha gördük. Benim halkımı patates ile, koliler ile satın alamazsınız” dedi.
Konuşmanın hemen ardından ise “Dik dur eğilme bu millet seninle”, “Rasim Başkan”, “Nevşehir seninle gurur duyuyor” gibi sloganlar atıldı.

İYİ Parti'nin kazandığı tek il! AK Parti'den istifa etmişti - 1. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...