Tarih : 27.01.2014 - 15:16 Yorum : 0

Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Kılıçdaroğlu hakkında, basına 'MİT ile ilgili, ülkenin huzurunu bozmaya yönelik' açıklamalardan dolayı suç duyurusu.

Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

1299 Platformu adına Remzi Can, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, basına "MİT ile ilgili, ülkenin huzurunu bozmaya yönelik" açıklamalarda bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Bakırköy Adliyesine gelen Remzi Can, savcılığa suç duyurusu dilekçesini sundu. Remzi Can dilekçesinde, kendisinin son dönemlerde Türkiye'de yaşanan olaylardan kaynaklı huzursuz bir birey olduğunu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun basın yoluyla yapmış olduğu açıklamaların, ülke gündemini daha da olumsuz bir noktaya götürdüğünü belirtti.
Kılıçdaroğlu'nun halkı kışkırttığı ve ülkeyi kaosa götürmeye yönelik açıklamalar yaptığı öne sürülen suç duyurusu dilekçesinde, ''Duyarlı bir vatandaş olarak, yapılan bu yanlış söylemlerden rahatsız oldum ve halkı bu şekilde yanlış yönlendirmesinin bir cezasının olması gerektiği düşüncesiyle, Kılıçdaroğlu hakkında bu dilekçeyi yazma gereği duydum. Kemal Kılıçdaroğlu, 'Milli İstihbarat Teşkilatı'nın silah kaçakçılığı yapma gibi bir görevi yok' diyerek, hem milli istihbaratı zan altına sokmuş, hem iftira etmiş, hem de halkı kışkırtarak ülkeyi kaosa sürükleme gibi bir çaba içerisine girmiştir'' denildi. Dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarında sürekli olarak, "Türkiye Cumhuriyeti hükümeti yasa dışı bir işlem yapmaktadır" diyerek, hükümeti bel altından vurmaya çalıştığı da öne sürüldü.
Dilekçede şu ifadelere yer verildi: ''CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Milli İstihbarat Teşkilatı hakkında yaptığı gerçeğe dayalı olmayan açıklamaları ve ülke huzurunu bozmaya yönelik yaptığı açıklamalar sebebiyle, hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılması için gereğinin yapılmasını talep ederim.'' AA muhabirine konuşan Remzi Can, suç duyurusunu 1299 Platformu adına yaptığını, 17 Aralık'tan itibaren yapılan saldırıları protesto ettiğini, bu amaçla 1299 Platformunu kurduklarını belirterek, şunları söyledi: ''Amacımız tamamen Başbakanımıza destek vermektir. Başbakanımızın yanındayız. 17 Aralık'tan itibaren halkımız döviz kurlarının oynamasından dolayı büyük zarar görmüştür. Daha sonra da muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, MİT'e hakarete varan şekilde yaptığı konuşmalar bizleri çok üzmüştür. Bu yüzden suç duyurusunda bulunduk. Bu durumun vatana ihanet olduğunu belirtmek isteriz. Ülkemizde istihbarat teşkilatımız tabi ki gizli işler de yapacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu'nun basına çıkıp, 'TIR'larda ne vardı açıklayın' demesi bizi üzmüştür. Bu konuşmayı yapanlar dalalet ve ihanet içerisindedir.'' Can, daha önce de İstanbul'dan Ankara'ya kefeniyle yürüdüğünü ve çevresinden çok güzel tepkiler aldığını, susmayacağını dile getirerek, ''Durmak yok yola devam. Kefenimizle Başbakanımızın yanındayız. Canımız da malımız da feda olsun'' şeklinde konuştu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber