2021-12-18 15:51:48

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'na 'aday olma' mesajı: Rahat edeceksin Ekrem Başkan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin iktidara gelmesi halinde İstanbul'un nüfusunun 2,5 milyon düşeceğini savundu. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için adı geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bu iddiası üzerinden mesaj verdi. Kılıçdaroğlu 'Bizim iktidarımızda rahat edeceksin Ekrem Başkan' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'na 'aday olma' mesajı: Rahat edeceksin Ekrem Başkan
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de partisinin düzenlediği Belediye Başkanları Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na adaylık göndermesi yaptı. Millet İttifakı iktifara geldikten sonraki 5 yıl içinde İstanbul'un nüfusunu 2,5 milyon düşüreceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu "Ekrem Başkan rahat edeceksin" diyerek İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı yolunu bir kez daha kapattı.

"VATANSEVERLERİN ORTAK GÖRÜŞÜ TÜRKİYE'Yİ HUZURA KAVUŞTURMAK"

Kılıçdaroğlu, vatanseverlerin ortak görüşünün Türkiye'yi huzura kavuşturmak olduğunu ifade ederek, "Görüştüğüm herkese şunu söylüyorum. Bizim ülkeyi nasıl kaliteli ve nitelikli yönetebileceğimizi görmek istiyorsanız belediye başkanlarımızın uygulamalarına bakın' diyorum. Her belediye başkanımız başarılı performans sergiliyorlar. Biz bu performansı Türkiye genelinde sergilemek istiyoruz. O zaman içlerine biraz su serpiliyor, çözümün olduğunu görüyorlar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir zaman bir devlet bir kişinin iki dudağına teslim edilmedi. O zaman yapmamız gereken geniş bir helalleşmeyi bu topraklarda hayata geçirmektir" dedi.

"MİLLİYETÇİLİK SIRADAN BİR KAVRAM DEĞİL"

Kendilerini 'ülkücü', 'milliyetçi' olarak tanımlayanları CHP çatısı altında toplanmaya davet eden Kılıçdaroğlu, "Bütün Kayserililere, bütün vatandaşlara ve özellikle de kendisini 'milliyetçi' olarak tanımlayan bütün ülkücü, milliyetçi kardeşlerime sesleniyorum; milliyetçi arıyorsanız gelin Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altına tamamının milliyetçi olduğunu göreceğiz. Milliyetçilik vatanseverliktir, bayrağını sevendir, egemen güçlerin karşısında diz çökmeyendir. Milliyetçilik kavramı sıradan bir kavram değildir ve kimse unutmasın; altı okumuzdan birisi milliyetçiliktir" diye konuştu.

"EKREM BAŞKAN RAHAT EDECEKSİN"

Çalıştayda projeleri hakkında da bilgiler veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kayseri Sanayi Odası'nda anlattım, önemli bir projemiz var. Samandağı'ndan başlayıp Mersin'e kadar. Doğu Akdeniz'in ve hatta Akdeniz'in en güçlü ülkesi haline getireceğiz Türkiye'yi. Doğu Akdeniz’in karbon yataklarını Türkiye üzerinden Avrupa'ya göndereceğiz. 5 yıl içinde Kayseri iki büyük Kayseri, Sivas iki büyük Sivas, Maraş iki büyük Maraş olacak. Hızla büyüteceğiz. Nükleer enerji alıyorlar, KW KDV hariç 13,5 cent dünyanın en pahalı enerjisini satıyorlar bizim sanayiciye. Allah'ın izniyle iktidar olacağız, ürettiğimiz elektriğin maliyeti 5 centi aşmayacak. Bunu yapacağız, katma değeri yüksek ürün üreteceğiz. 5 yıl içinde İstanbul'un nüfusu 2,5 milyon düşecek. Ekrem Başkan rahat edeceksin" dedi.

Kılıçdaroğlu daha önce de İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş için "Büyükşehirler AK Parti'nin eline geçer. Halka söz verdiler aday olmamaları lazım" çıkışı yapmıştı. 

Etiketler