Tgrt Haber
26 Şubat 2024 00:38 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 00:43

Kocaeli Büyükşehir’den üreticiye koç ve teke desteği

Kocaeli'de büyükşehir belediyesi tarafından Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine üye olan yetiştiricilere, toplamda 250 baş merinos koç, 250 baş kıvırcık koç ve 150 baş kıl keçisi teke desteği verilecek.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kocaeli Büyükşehir’den üreticiye koç ve teke desteği
Kocaeli

Kocaeli'de küçükbaş hayvancılığın gelişmesi için hayata geçirilen proje kapsamında üreticilere koç ve teke dağıtımı gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Hayvancılığın Geliştirilmesi Amaçlı Damızlık Koç ve Teke Desteği Projesi programı Muhtarlık Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlendi. Proje kapsamında Kocaeli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine üye olan yetiştiricilere, toplamda 250 baş merinos koç, 250 baş kıvırcık koç ve 150 baş kıl keçisi teke teslim edilecek.

Kocaeli Büyükşehir’den üreticiye koç ve teke desteği - 1. Resim

HAYVANCILIK DESTEKLERİ ARTIYOR

Programda konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık, "Son 5 yılda yaşadığımız salgın sürecini dikkate aldığımızda Büyükşehir Belediyemizin tarım ve hayvancılığa olan desteğinin önemi daha çok anlaşılmakta. Büyükşehir olarak bitkisel üretimde hem bitkilerin tohumu anlamında, seracılık anlamında, fide anlamında özellikle girdileri rahatlatıp üretimi artırmak için gübre ve mazot desteği anlamında çok sayıda başlıkta desteğimiz var. Hayvancılıkta ise daha önce mandada damızlık dağıttık. Bugün de koyun projemizin damızlığını dağıtıyoruz" dedi.

Kocaeli Büyükşehir’den üreticiye koç ve teke desteği - 2. Resim

Arıcılıkta da aynı projenin devam edeceğini söyleyen Aydınlık, "Günümüzdeki şartlar dikkate alındığında üretimin artıyor olması, üretimi yapan çiftçi sayımızın artıyor olması verdiğimiz desteklerin üretmeye devam eden çiftçimize adeta can suyu olduğu ortaya koyuyor. Sizlere Başkanımız Tahir Büyükakın’ın selamlarını iletiyorum. Tarım ve hayvancılıkta üreticilerimizi birer vatanperver olarak görüyoruz. Yaptığınız işlerin ne kadar önemli ve stratejik olduğunu biliyoruz. Üretimlerin desteklenmesi sadece girdili değil, üretim esnasındaki mekanizasyonu artarak devam edecek. Yine köydeki üretimin pazara ulaşmasındaki kolaylaştırıcı işlemlere devam edeceğiz, desteklerimiz artarak sürecek" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...