Tarih : 27.10.2021 - 06:47 Yorum : 0

Meral Akşener: İmamoğlu ile Mansur Yavaş’a hayır demeyiz

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ilk kez Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın olası cumhurbaşkanı adaylıklarına yeşil ışık yaktı. Bir televizyonda konuşan Akşener, "Sayın Kılıçdaroğlu iki arkadaştan birini aday gösterdiği halde biz 'hayır' demeyiz" dedi.

Meral Akşener: İmamoğlu ile Mansur Yavaş’a hayır demeyiz

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara ve İstanbul belediye başkanlarına adaylık için yeşil ışık yaktı. İyi Parti lideri Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan birinin cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi durumunda bu isimlerin adaylıklarına karşı çıkmayacaklarını bildirdi.

İmamoğlu ve Yavaş’ın anketlerde iyi gittiğini kaydeden Akşener “63 ilin ilçelerinde insanlarla görüşüyorum. Muhalif seçmeni iki arkadaşımız üzerinden taraftarlaştırmaya döndü bu iş. Bunu yanlış buluyorum. Taraftarlaşan insanlar ‘o insanların arkasında yürüyecek mi yürümeyecek?’ mi diye bir endişem var. Tek ve ortak adayla gidilmesini de öneriyorum. Sayın Kılıçdaroğlu döner de iki arkadaştan birini aday gösterirse hayır demeyiz” ifadelerini kullandı

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber