Tgrt Haber

Meral Akşener oğlu hakkındaki iddialara ateş püskürdü: İspat edilirse siyaseti bırakırım

19 Kasım 2023 10:40 - Güncelleme : 19 Kasım 2023 11:28
Editör: Onur Kaya / Kaynak: Anadolu Ajansı

İYİ Parti lideri Meral Akşener oğlu ile ilgili ortaya atılan iddialara tepki gösterip, "İspat edilirse siyaseti bırakırım" dedi. Akşener, partisindeki istifalar ve ittifak gündemine ilişkin de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener oğlu hakkındaki iddialara ateş püskürdü: İspat edilirse siyaseti bırakırım
Meral Akşener, Iyi Parti, Siyaset

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şile'de düzenlenen istişare toplantısında konuşma yaptı. CHP ile ittifak yaptıkları için pişman olmadıklarını belirten Meral Akşener, "Umut için her şeye katlandık, çırak çıkmayı göze aldık" dedi.

Ailesiyle ilgili ortaya atılan iddialara tepki gösteren Akşener, partisinden istifa eden milletvekilleriyle ilgili de çarpıcı mesajlar verdi.

6 yıl önce çıktıkları zorlu yolculukta, yapmaya çalıştıkları şeyleri hatırlamak için başlangıç noktalarını hatırlamak zorunda olduklarını ifade eden Meral Akşener, "Biz hakikaten demokrasiye, bu ülkeyi yönetmeye talip, içi daralan, nefes alamayan insanlarımızın nefes almasını sağlamak üzere yola çıkmış bir siyasi hareketiz. İnsanlarımızın kendisini ifade ettiği bir çerçevede, Anayasa'nın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, ona el sürmeden, saygı göstererek, vatanımızın birliğini, bütünlüğünü, milletimizin beraberliğini ve birbirine olan saygısını hedef edinerek bu ülkeyi refaha, feraha çıkarabileceğimize inancımızla bir yolculuğa çıktık ve İYİ Parti'yi kurduk" diye konuştu.

İTTİFAK AÇIKLAMASI: HER ŞEYE KATLANDIK

2019 yerel seçimlerinde CHP ile ittifak yaptıkları için pişman olmadıklarını söyleyen Akşener şu ifadeleri kullandı:

"2019'da seçmenin ‘biz bir şey yapabiliriz' umudunu canlandırmak amaçlı biz CHP'ye teklif götürdük. Müzakere sonucunda partimizi öne koymadığımız, Türkiye'yi öne koyduğumuz bir anlayışla, hedef İstanbul ve Ankara idi, diğer şehirler de dahil olmak üzere hakikaten bu başarıldı. 19 ilçe aldık biz onun için de hiç üzülmedik. Türkiye'ye lazım olan umuttu. Bu umut için her şeye katlandık. Çırak çıkmayı göze aldık.

Ama bunun neticesinde ülke kazandı diye düşündük. 2023 seçimlerinde bu ucube sistemden kurtulabilmek için seçimi kazanmak şarttı. Bu umutla, belediye başkanlarının da yaptığı çalışmalarla örnek gösterilebileceği ve 2023'ü kazanıp tek adam sistemine Türkiye'nin veda etmesini sağlamaktı amacımız, üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Pişman değiliz."

PARTİDEKİ İSTİFALARA İLK YORUM

Akşener, seçimden sonra Meclis'te grubu olan bir siyasi parti haline geldiklerini, Meclis'e giren partililerin muhteşem performans sergilediğini ifade ederek, buna herkesin imrenerek baktığını ama tüm bunlara rağmen partiden 8 milletvekilinin ayrıldığını dile getirdi.

Meral Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Giden arkadaşlar ilginç bir biçimde bizi HDP ile eş güdüm haline getirerek gitti. Ama ilginç olanı şu, sizi 2018'de CHP ile yaptığımız ittifak çerçevesi içinde seçilecek sıralara ben yazdım. Milletvekili seçilirken hiç HDP'yle ilgili herhangi bir endişeniz olmadı mı? Seçilirken hiçbir şey olmadı. Sonra nedense birden HDP bu arkadaşların hayatına girdi, çok üzüldüler. Sanki HDP'yle bir yakınlığımız varmış gibi... Her giden arkadaş millete, hayal kırıklığına uğrattıkları seçmenlere hesap vermek yerine hakaret etmeyi tercih etti. Buna rağmen bu insanlar hakkında konuşmadım."

"İSPAT EDİLİRSE POLİTİKAYI BIRAKIRIM"

Akşener, hukukun üstünlüğünü, adaletin tesisini sağlamak, vatandaşın, milletin gözünün içine bakabilmek için bu partiyi kurduklarını söyledi.

Kendisinin ve yakınlarının hiçbir belediyeyle irtibatı olmadığını da vurgulayan Akşener, "Oğlumun, gelinimin, dört kız, iki erkek yeğenimin, kocamın, fabrikası, inşaat firması olan arkadaşlarımızın hiçbirinin bu ülkenin hiçbir belediyesiyle bir irtibatı, iltisakı, işi gücü yoktur. İspat edildiği takdirde politikayı tümden bırakacağım" diye konuştu.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.