22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %56
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-11-08 00:22:41

Mustafa Destici sözde Kürdistan haritasını parçaladı: Hayallerinizi kabusa çeviririz

BBP lideri Mustafa Destici, Rize'de partililerle bir araya geldiği açılışta şehit ailesine küfür eden İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'a tepki gösterip, "Şehitlerimizin ailelerine küfrediyorlar ama iş PKK ve HDP'lilere gelince seslerini çıkaramıyorlar" ifadelerini kullandı. Ayrı devlet isteyip harita yayınlayanları da hedef alan Destici, "Böyle haritaları ancak rüyanızda görürsünüz. Hayallerinizi kabusa çeviririz" diyerek elindeki sözde Kürdistan haritasını parçaladı. Destici, asgari ücret ve EYT'liler içinse hükümete çağrıda bulundu.

Mustafa Destici sözde Kürdistan haritasını parçaladı: Hayallerinizi kabusa çeviririz
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Rize'de partisinin il başkanlığının hizmet binasının açılışında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şehit abisine küfür eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'a sert sözlerle yüklenen Mustafa Destici, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu da PKK ve HDP'lilere karşı ses çıkarmamakla eleştirdi. Ekonomiye ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Destici, asgari ücret maaşının eridiğine dikkat çekip "Asgari ücret en az 4 bin lira olmalı, EYT'liler kademeli olarak emekli edilmeli" dedi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen BBP Rize Merkez İlçe Başkanlığı kongresine katılan Mustafa Destici, burada yaptığı konuşmada, 2016'da hain FETÖ darbesinden sonra 2017 referandumu ile Türkiye'de sistemin değiştiğini ve başkanlık sistemine geçildiğini, devletin bekasını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini önceleyerek Cumhur İttifakı'nın içinde yer aldıklarını hatırlattı.

"CUMHUR İTTİFAKI 2023'TEN ZAFERLE ÇIKACAK"

Aynı kararlılıkla yollarına devam ettiklerini vurgulayan Destici, "Cumhur İttifakı'nın 2018 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan AK Parti, MHP ve BBP oylarıyla seçildi ve bugün Türkiye’yi onun kurduğu hükümet yönetiyor. 2023 yılına kadar da yönetecek. 2023 seçimlerinde de Cumhur İttifakı hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçimlerinden zaferle çıkacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızı da Rize Güneysu onun bir evladı olduğu için bugün burada Rize'de saygı ve muhabbetle anıyorum. İnşallah Rize, Cumhur İttifakımıza 2018 yılında verdiği katkının daha fazlasını verecektir." diye konuştu.

"HDP MİLLET İTTİFAKI'NIN ORTAĞI"

Destici, Cumhur İttifakı'nın azami müşterekleri olan bir ittifak olduğuna işaret ederek, onun için bu ittifakta bir kırılma olmadığını vurguladı. Millet İttifakı'na da değinen Destici, "Millet İttifakı'nı oluşturan partilere baktığınızda bir tarafta İYİ Parti, CHP, Saadet ve onun yanında yeni kurulan Deva, Gelecek gibi partiler var ama daha da dikkat çeken PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP var. Bunu ne kadar örtmeye, gizlemeye çalışsalar da HDP'nin, Millet İttifakı'nın fiili ortağı olduğunu biz yerel seçimlerde gördük." ifadelerini kullandı.

PAÇAVRAYI YIRTTI: BÖYLE HARİTALARI RÜYANIZDA GÖRÜRSÜNÜZ

CHP ve İYİ Parti'nin, HDP'nin siyasi uzantısı olduğunu açık şekilde dile getiremediğini söyleyen Destici, şöyle devam etti:

"Türkiye'de 'Kürt sorunu vardır.' diyenlere soruyorum, bunu tanımlayın. Kimse çıkıp açıklamıyor çözümünüz ne? PKK, HDP bir an önce hapisten çıksın diye Sayın Kılıçdaroğlu, Akşener, Karamollaoğlu'nun kulis çalışmaları yaptığı açık beyanlarda bulunduğu 37 masum insanın katillerinin azmettiricisi Demirtaş içeriden çıksın diye kampanya başlatanlar; Demirtaş da diyor ki 'Kürt sorunu statüsel bir sorundur.' Yani, 'Biz statü, özerklik, ana dilde eğitim, Anayasa'dan Türk kavramının çıkarılmasını istiyoruz, daha da ileri giderek devlet istiyoruz.' Böyle paçavra haritalar yayınlıyorlar. Hiç Sayın Kılıçdaroğlu, Akşener, Karamollaoğlu, Davutoğlu, Babacan'ın ses yükselttiğini gördünüz mü? görmediniz ama biz Büyük Birlik Partisi ve Cumhur İttifakı olarak diyoruz ki 'Siz bunları ancak rüyalarınızda görürsünüz. Biz de sizin rüyalarınızı, hayallerinizi kabusa çeviririz. Böyle haritaları ancak rüyanızda görürsünüz."

Mustafa Destici elindeki sözde Kürdistan haritasını yırttı

CHP'nin, Türk askerinin Irak ve Suriye'deki görev süresini uzatan Cumhurbaşkanlığı tezkeresine "hayır" oyu vermesine ilişkin değerlendirmede de bulunan Destici, esas nedenin HDP'nin gönlünü yapmak olduğunu söyledi. Destici, CHP'nin daha önceki tezkereye "evet" verdiğini anımsatarak, "Bir görev dağılımı yapmışlar. CHP 'hayır' diyecek HDP'nin oyunu tutacak. Biri de yumuşak 'evet' ile milliyetçi oyları tutacak. Samimi olmadıkları nerede görüldü? Önce Meral Hanım Siirt'e, Kurtalan'a gitti. Orada bir HDP'linin, PKK'lı adam açıkça ayrı bir bölgeden bahsetti, ayrılıkçı bir dil kullandı. Tırnak içinde 'burası Kürdistan siz bunu niye diyemiyorsunuz?' Meral hanım sus pus, yanındakiler sus pus" deyip şöyle devam etti:

ŞEHİT AİLESİNE KÜFÜR EDEN İYİ PARTİLİ VEKİLE TEPKİ

"Hele bir tane küfürbaz var, ahlaksız, şahsiyet fukarası. Mecliste Grup Başkanvekili yapmışlar. Bingöl'de şehidimizin bacısına küfredecek kadar alçaklaşan, o alçak PKK'lı Kürdistan dediğinde sesini çıkaramıyor. Şehitlerimizin ailelerine küfrediyorlar, bacılarına küfrediyorlar ama iş PKK ve HDP'lilere gelince seslerini çıkaramıyorlar, yazıklar olsun. Bir de sözde milliyetçiyiz diye ortaklıkta dolaşıyorlar. Bir de milliyetçiyiz diyenler orada nasıl duruyor? Bunlara nasıl tahammül ediyor? Bunlara nasıl ses çıkarmıyor? Bunu da anlamış değilim. Demek ki bunlar siyaseti devlet, millet, ülke için değil, şahsi çıkarları ve menfaatleri için yapıyorlar. Çünkü ses çıkarsalar o partide durdurmazlar. Şehidin bacısına küfredeni durdururlar, benim söylediklerimin bir tanesini söyleseler durdurmazlar."

Meral Akşener 'in, Rize ziyaretinde partililerin kendilerini eleştiren vatandaşlara saldırdığını ve yumrukladığını ifade eden Destici, "Siyasetçi olarak bizler vatandaşın düşüncesine saygı duyacağız. Vatandaş bizi eleştirmezse biz vatandaşın derdini nasıl anlayacağız? Herkes vatandaşın eleştirisine saygı göstermeli ama maalesef bunlarda vatandaşımıza değil, şehit yakınlarımıza bile saygı kalmamış. Onun için ben 2023'te milletimizin bu saygısızlara sandıkta hesabı soracağına inanıyorum ve aziz milletimize güveniyorum." ifadesini kullandı.

"ASGARİ ÜCRET EN AZ 4 BİN TL OLMALI"

Destici, dünyada salgın nedeni ile ekonomik dalgalanmaların olduğunu ve asgari ücretlilerin maaşının eridiğini; asgari ücretin en az 4 bin lira olması gerektiğini, emeklilikte yaşa takılanların kademeli olarak emekli edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Etiketler