Tgrt Haber
31 Ağustos 2023 20:05 - Güncelleme : 31 Ağustos 2023 20:23

Mustafa Destici'den memur zammı tepkisi: Beklentileri karşılamıyor 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bugün belli olan memur ve memur emeklisi zam oranı hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yeni çalışmanın yapılması konusunda tavsiyede bulunan Destici, "Beklentileri karşılamaktan uzak" dedi. 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
Mustafa Destici'den memur zammı tepkisi: Beklentileri karşılamıyor 
Memur, Zam, Emekli, Mustafa Destici

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin 2024-2025 yıllarına ait zam oranı belli oldu. 6,5 buçuk milyon memur ve memur emeklisini ilgilendiren zam; 2024 için toplamda yüzde 25, 2025 için ise yüzde 11 şeklinde belirlendi. 

Memur kanadı zam oranından memnun olmazken bir tepki de Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. Destici zammı yeterli bulmadı. 

BBP lideri Destici açıklamasında zam oranı ile ilgili, "Beklentileri karşılamaktan uzak" ifadelerini kullandı. 

Büyük Birlik Partisi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre BBP lideri Destici, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi'ne ilişkin kararını değerlendirdi. 

"YENİ BİR ÇALIŞMA YAPILMALI" 

Destici, kurulun kararının, memur ve memur emeklilerinin talep ve beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu, açıklanan zam oranının Merkez Bankası'nın tahmini enflasyon beklentisi rakamlarının dahi altında olduğunu söyledi.  
 
Destici, "Temennimiz hükümetimizin yeni bir çalışma yaparak en az tahmini enflasyon rakamlarının üzerinde, çalışan ve emeklilerimizi tatmin edecek bir teklif sunmasıdır" ifadelerini kullandı. 

https://twitter.com/Mustafa_Destici/status/1697203888875532445

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...