• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  110477
 • up
  USD
  5.8011
 • up
  EURO
  6.4759
 • up
  GBP
  7.7598
 • up
  Altın
  275.921
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 18.11.2013 - 09:23 Yorum : 0

Mustafa Sarıgül, 'Dershaneler büyük bir ihtiyaçtır'

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, dershanelerin kapatılması kararını eleştirerek, “Dershaneler şu anda büyük bir ihtiyaçtır.

Mustafa Sarıgül, 'Dershaneler büyük bir ihtiyaçtır'

 Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, dershanelerin kapatılması kararını eleştirerek, “Dershaneler şu anda büyük bir ihtiyaçtır. O dershanelerin büyük bir bölümüne gittiğinizde size para sormuyorlar. Ben dünyanın birçok yerindeki okullara gittiğimde, o okullarda Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini, İstiklal marşını her zaman gördüm” dedi. Sarıgül Barzani’nin Diyarbakır ziyareti konusunda da hükümeti eleştirerek, “13 yıldır iktidarsın, seçime 4 ay kala Barzani’yi davet ediyorsun. Yutmazlar” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Mustafa Sarıgül, çıkışta kendisini bekleyen partililere seslendi.Konuşmasında Çin Seddi’nden ve Berlin Duvarı’ndan örnekler veren Sarıgül, “O Berlin duvarını da demokrasi yıktı kaldırdı attı. Duvarları iktidarın gücü ile çekebilirsiniz ama oradan rüzgarlar, geçer o rüzgarları kesemezsiniz” dedi. Barzani’nin Diyarbakır ziyareti konusunda hükümeti eleştiren Sarıgül, “Şimdi buradan Ankara’daki iktidara sesleniyorum. Seçim öncesi Kürt yurttaşlarımı istismar edecek ayak oyunlarını bırakın. Barzani yıllardır orada yaşıyor. Sen de 13 yıldır iktidarsın. Seçime 4 ay kala Barzani’yi davet ediyorsun. Yutmazlar” diye konuştu.Dershanelerin kaldırılması kararına da değinen Sarıgül, şunları söyledi:“Şimdi de gündemde dershaneler var. Sanki yurttaşlarımız dershaneye çocuklarını götürmeye çok meraklı. Kimseye sormuyorlar dershaneler neden var diye. Dershaneler eğitim yetersizliği yüzünden var. Dershaneler ne zaman kalkar. Ülkemizde devlet okullarını tam gün yaparsan dershaneler kalkar.  Bütün devlet okullarına bilgisayar laboratuvarları, fizik laboratuvarları yaparsan dershaneler kalkar. Öğretmenlerimizin ekonomik koşullarını iyileştirirsen dershaneler kalkar. Okulların spor salonları, tiyatro salonları, kütüphaneleri yok. Bütün veliler ‘ben çocuğumu daha iyi bir okula nasıl gönderirim’ diye uğraşıyor. Köşe bucak daha iyi okul aramaya çalışıyorlar. Okulda evlatlarımız yeteri kadar eğitim alsa bu çocukları haftasonu bir de dershaneye niye gönderelim. Dershaneler şu anda büyük bir ihtiyaçtır. O dershanelerin büyük bir bölümünde o dershaneye gittiğiniz zaman ‘paran var mı’ diye sormuyorlar. Hayırsever kardeşlerimiz o dershanelere destek veriyorlar. O hizmetler yapılıyor. Hizmetleri siyasi nedenlerden dolayı kesme mantığını doğru bulmuyorum. Dünyanın 114 ülkesinde okullar varsa, Türkiye’nin birçok noktasında dershaneler varsa, o dershanelerde örfümüz töremiz, geleneklerimiz inançlara saygı en güzel şekilde öğretilmekte. Ben dünyanın bir çok yerinde okullara gittiğim zaman o okullarda Mustafa kemal Atatürk’ün resmini, istiklal Marşını her zaman gördüm”Medyada kendisine karşı bir karalama kampanyasın başlatıldığının da altını çizen Sarıgül, “Bazı medya kuruluşları saldırmaya başladılar. Sarıgül’e vurma mevsimi açıldı. Onlar ne kadar vurursa biz o kadar güçleniyoruz” şeklinde konuştu.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber