Tgrt Haber
09 Şubat 2024 18:34 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 18:35

Ömer Çelik'ten altılı masa göndermesi: Çay bile demleyemezler

Yerel seçimler kapsamında partilerin aday tanıtım toplantıları devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in de katılım sağladığı toplantıda, altılı masa göndermesi dikkat çekti. 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Ömer Çelik, Altılı Masa, AK Parti, Aday, Kilis

Yerel seçimlere 51 gün kala partiler aday tanıtımlarına devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’in katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında Kilis'in Belediye Başkan adayları da açıklandı. Programda konuşan Ömer Çelik, "Biz bu karanlık yolda yürürken Türkiye’nin ekonomisini ve dış politikalarındaki gücünü büyüttük" dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri için Kilis ilçe adayları Kültür Müdürlüğü konferans salonunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’in katılımıyla açıklandı. Aday tanıtım toplantısında konuşan Çelik, diğer seçimlerde olduğu gibi 31 Mart günü de zafere ulaşacaklarını belirtti. 

"KARANLIKLARA KARŞI MÜCADELE ETTİK"

Türkiye'nin ekonomisini ve dış politikalardaki gücünü yükseldiğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, ‘‘Her zaman biz bu yolu büyük güç ve dirayetle yürürken etrafımızdaki her türlü karanlık şebekeyle mücadele edip aynı zamanda Türkiye’nin ekonomisini, dış politikalardaki gücünü, demokrasisini ve kardeşliğini büyüttük. Bunları yaparken işte en büyük güç ve kuvvet Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu yolda yürürken sizlerin omuz omuza verip salonları ve sokakları doldurması sayesiyle gerçekleşti. Türk siyasi tarihinde büyük bir başarı gibi anlatırlardı. Halbuki milli iradenin gasp edilmesi karşısında gitmek zorunda kalan siyasiler söz konusuydu. Tüm siyasi hayatımız boyunca odakların gönderilmesi yanlışlığına düşmeden, 'beni millet getirdi ancak millet de götürür' diyen tek lider Recep Tayip Erdoğan’dır'" diye konuştu. 

Ömer Çelik'ten altılı masa göndermesi: Çay bile demleyemezler - 1. Resim

"ALTILI MASA ÇAY BİLE DEMLEYEMEZ"

Altılı masanın çay bile demlemeyeceklerini söyleyen Çelik, "Bu altılı masanın ilk ortaya çıktığında şunu söylemiştim. Bunların altısı birden karar vermeden memlekette karar alınmayacak ve yüksek bürokrasiye kimse atanmayacakmış. Buradan çıkacak bir sonucun Türkiye’yi çok büyük karanlıklara götüreceğini, Türkiye’nin demokrasisini sakatlayacağını ve tüm hak ve özgürlüklere dair verdiği mücadelede elde etmiş olduğu kazanımları yok edeceğini ifade etmiştik.

Bir yerde oturuyorduk ve bayan kardeşimiz bize çayınız birazdan hazır dedi. Bende bu altılı masanın altısı da bir araya gelse altı kişi bir arada çay bile demleyemezler. Düşünün bir tanesi ocağı yakacak, ötekisi suyu dolduracak diğeri ateşi yakacak ve birisi de dese ki ben sizinle uzlaşmıyorum masadan da kalkıyorum dese memlekette çay bile içilmez. 28 Mayıs’ta iradenizle Cumhurbaşkanımızı yeniden seçerek Cumhur ittifakını en güçlü biçimde sandıktan çıkararak hem memleketi hem de çayı kurtardınız" ifadelerini kullandı. 

Ömer Çelik'ten altılı masa göndermesi: Çay bile demleyemezler - 2. Resim

KİLİS ADAYLARI BELLİ OLDU 

Cumhur İttifakı’nın Kilis adayları ilçe ilçe sahneye çağrılarak tanıtıldı. Kilis'in Musabeyli ilçesi Belediye Başkan adayı Ayhan Yılmaz, Polateli İlçesi Belediye Başkan adayı Metin Polat, Elbeyli İlçesi Belediye Başkan adayı İsmail Kördeve oldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...