Tgrt Haber
29 Şubat 2024 06:17 - Güncelleme : 29 Şubat 2024 06:21

Oy kullanacaklar dikkat! İletişim Başkanlığı uyardı: İtibar etmeyin!

Yerel seçimlere kısa süre kala İletişim Başkanlığı'ndan bilgilendirme geldi. Vatandaşların seçmen kaydı sorgularken kullanacakları alternatif yollar paylaşılan açıklamada, kaynağı belirsiz e-posta, çağrı ya da mesajlara itibar edilmemesi istendi.

Editör: Şule Altınel / Kaynak: TRT Haber
Oy kullanacaklar dikkat! İletişim Başkanlığı uyardı: İtibar etmeyin!
seçim 2024,yerel seçim,seçmen kaydı

Türkiye 31 gün sonra sandık başına gidecek. Seçim takvimi işlerken İletişim Başkanlığı, seçmen kaydı sorgulama işlemlerine ilişkin bilgilendirme yaptı.

Buna göre isteyen vatandaşlar Yüksek Seçim Kurulunun internet sitesi üzerinden oy kullanacağı okul ve sandığı öğrenebilecek. Ayrıca e-Devlet kapısı ve Yüksek Seçim Kurulunun Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması üzerinden de bu hizmet sağlanacak.

TELEFONLA DA YAPILABİLECEK

Bu süreçte Yüksek Seçim Kurulunun Çağrı Merkezi hizmet verecek. Vatandaşlar 444 9 975 numarasını arayarak da oy kullanacakları yeri öğrenebilecek.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada seçmen kaydı sorgulama işlemlerinin sadece belirtilen bu kanallar aracılığıyla yapılması gerektiği de hatırlatıldı. "Bunlar dışında gelen e-posta, çağrı ya da mesajlara itibar edilmemeli" uyarısı yapıldı.

Bugün başlanacak seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı 24 Mart'a kadar sürecek. Seçmenler, kanunda sayılan istisnalar dışında, hangi sandık seçmen listesinde kayıtlı ise sadece o sandıkta oy kullanabilecek.

Kaynak: TRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...