Tgrt Haber
11 Şubat 2024 13:38 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 14:18

Özgür Özel'den DEM Parti'nin aday çıkarma kararına ilk yorum

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimde ittifakı reddeden DEM Parti'nin kendi adaylarını çıkarma kararına ilişkin konuştu. Partilerin kararına karışmadıklarını, kimseye de minnet etmeyeceklerini vurgulayan Özel, "Aday çıkarmama durumunda bize laf edenler şimdi bize özür borçlu" dedi.

Editör: Onur Kaya / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
CHP, Özgür Özel, DEM Parti, Yerel Seçim

CHP lideri Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın ölümünün birinci yıl dönümü dolayısıyla Devlet Mezarlığı'nda düzenlenen anma törenine katıldı. 

Tören sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Özgür Özel, DEM Parti'nin İstanbul'da aday çıkarma kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hiç kimsenin aday çıkarıp çıkarmamasına karışmayacaklarını belirten Özel, şöyle konuştu:

"Hem DEM Partinin hem Yeniden Refah Partisi’nin ve bütün siyasi partiler adaylarına başarılar diliyorum. Dün, AK Parti’nin saldırıya uğrayan adayını dakikalar içinde aradım. Demokrasiye yapılmış saldırıdır. Kendi adayımıza yapılmış sayıyoruz. Bu seçim atmosferinde bütün adayların özgürce propaganda yapabildikleri sandıkların ve seçmenlerin baskı altına alınmadığı en özgür propagandanın ve en barışçıl seçimin yaşanmasını temenni ediyorum.

"İTTİFAKI MİLLET SANDIKTA KURACAK"

Bütün adaylara ve siyasi partilere başarılar diliyoruz. Büyük oranda adaylarımızı belirledik, tamamlıyoruz. Büyük bir seçim başarısı için, büyük bire coşku için ve Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük ittifakı için yola çıkmış durumdayız. Bu ittifakın adı da Türkiye İttifakı’dır. Geçtiğimiz seçimlerde bize 11 büyükşehri emanet eden milletimizin emanetine saygı duydu ki çok iyi baktık. Şimdi onlardan emaneti bir 5 yıl daha süre istiyoruz.

Bizde olmayan belediyelerde de bundan önceki dönemde nasıl çalıştıysak olmayanlara da aynı belediyeciliği vaat ediyoruz. Siyasiler Ankara’da ittifak kuramayabilirler ama millet sandıkta ittifakı kurar.

"BİZE ÖZÜR BORÇLULAR"

Her birisinin aday olmak en demokratik hakkıdır. kimsenin aday çıkarıp çıkarmamasına karışmayız. Bir partinin aday çıkarması kendisiyle ilgili hesaptır. Bizim kimsenin çıkaracağı aday da çıkarmadığı adaya da lafımız da minnetimiz de yoktur. Ama aday çıkarmama durumunda bize dünya kadar lafı layık görenler şimdi bize özür borçlular."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...