Tgrt Haber
22 Kasım 2023 18:31 - Güncelleme : 22 Kasım 2023 21:02

Özgür Özel'in 'darbe' sözüne AK Parti'den sert tepki: Hayali bir senaryo peşinde

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Yargıtay'ın darbe girişimine karşı sonuna kadar direneceğiz" sözleri siyasette gerilimi tırmandırdı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Özel'in hayali bir darbe senaryosu uydurarak CHP'de değişmeyen tek şeyin demokrasiye inançsızlık olduğu gerçeğini ortaya koyduğunu' söyledi. AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala da, Özel'in "darbecilerle kendi işbirliklerine dayanan geçmişlerini örtmeye çalıştığını vurguladı.

Editör: Birkan Cantürk / Kaynak: TGRT Haber
Özgür Özel'in 'darbe' sözüne AK Parti'den sert tepki: Hayali bir senaryo peşinde
Chp, Ak Parti, Efkan Ala, Hayati Yazıcı

Ankara'da düzenlenen Adalet Nöbeti'nde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "anayasaya darbe yapıldı" sözleri AK Parti'de sert tepki ile karşılandı. 

AK Parti Genel Yardımcısı Hayati Yazıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Özel'in yeni oturduğu koltukta kendini ispat etmek için hayali bir senaryo peşinde olduğunu ifade etti.

"UYDURMA YÖNTEMİN MİLLETTE KARŞILIĞI YOK"

Özel'in bazı ithamlarda bulunarak CHP'de demokrasiye inançsızlık olduğu gerçeğini ortaya koyduğunun altını çizen Yazıcı, "bu uydurma yöntemin" CHP tabanı başta olmak üzere millette karşılık bulmadığını belirtti.

"CHP'DE DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEMOKRASİYE İNANÇSIZLIK"

Yazıcı, temel hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi noktasında tabu olarak görülen birçok konuda önemli adımlar atıldığını ve sessiz devrimler gerçekleştirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"AK Parti hükümetlerinin hayata geçirdiği demokratik atılımlarla Türkiye, bugün geçmişte yaşanan antidemokratik uygulamalara son vermiştir. Sayın Özel'in buna rağmen hayali bir darbe senaryosu uydurması ve bu doğrultuda bazı ithamlarda bulunması, CHP'de değişmeyen tek şeyin demokrasiye inançsızlık, demokratik siyasetle kavgalı oldukları gerçeğini ortaya koymaktadır."

CHP Genel Başkanlığına yeni seçilen Sayın Özel, dikkati parti içi çekişmelerden başka alanlara çekmek istiyor olabilir. Ancak ortaya attığı ithamlar, akıl ve mantık dışıdır. Partisinin mensuplarına siyasi mesaj vermek uğruna Türk demokrasisine yönelik ağır ithamlarla hayali senaryolar üretmek bir siyasi parti genel başkanının hiçbir zaman ve hiçbir nedenle tercih edeceği yöntem olmamalıdır."

EFKAN ALA: BİZE SALDIRARAK DEMOKRASİ AÇIKLARINI KAPATAMAZLAR

AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala da konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Özel'in açıklamaların sert sözlerle eleştirdi.

Özel'in "darbecilerle kendi işbirliklerine dayanan geçmişlerini örtmeye çalıştığını" vurgulayan Ala, devamında şunları söyledi:

"Siyasi hayatı darbe ve darbeci zihniyetlere karşı mücadele ile geçmiş AK Parti kadroları ve Sayın Cumhurbaşkanı'mıza yönelik ifadeleri milletimiz nezdinde hiçbir değere sahip değildir. AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanı'mızın siyasi hayatı, darbe ve darbecilerle mücadelenin siyasi tarihidir. Bize saldırarak demokrasi açıklarını kapatamazlar."

CHP Ankara İl Başkanlığı'nca düzenlenen Adalet Nöbeti'ne katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, anayasa ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu:

"Biz, Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa'yı askıya alma girişimine, onun araçsallaştırdığı, ona destek veren, onun maşası olmuş Yargıtay'ın darbe girişimine karşı sonuna kadar direneceğiz. Herkesi direnmeye davet ediyoruz."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...