2021-12-13 23:55:29

Parti kuracağının sinyalini vermişti: Ayhan Bilgen HDP'den istifa etti

Eski HDP milletvekili ve eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, partisine yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Daha önce yaptığı açıklamalarda yeni parti kuracağının da sinyallerini veren Bilgen, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından paylaştı.

Parti kuracağının sinyalini vermişti: Ayhan Bilgen HDP'den istifa etti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

HDP'li eski milletvekili ve eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, yeni bir siyasi hareketin içinde olduğunu duyurmuştu. Aralık ayı içerisinde yeni oluşumu deklare edeceklerini ve bunun, 2023'te gerçekleşmesi durumunda gelecek seçimlere yetişecek bir siyasi partiye dönüşebileceğini açıklayan Bilgen'in beklenen istifası, bugün geldi.

'YOLCU YOLUNDA GEREK'

Bilgen, istifasını ''Yolcu yolunda gerek ! Uyarı ve eleştirilerimde yanılmayı umuyor, barış ve demokrasi için iyi niyetle,özveriyle mücadele eden herkese başarılar diliyorum'' sözlerle duyurdu.

Ayhan Bilgen'in istifa dilekçesi

HDP ÜYELİĞİNDEN İSTİFA EDİYORUM

HDP'den ayrıldığını sosyal medya hesabından açıklayan Bilgen, istifa dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

Bireysel beklentilerle değil, toplumsal kaygılarla 2007 yılında başlayan siyasi birlikteliğimi yine toplumsal kaygılarla sonlandırıyorum.

Toplumsal eşitlik, özgürlük ve barış mücadelesinin farklı platformlarda yürütülmesine dair duyduğum ihtiyacı parti kurullarına ilettiğim gibi kamuoyuna ile de paylaştım.

Birlikte çalışırken hangi ilke ve etik değerleri gözettiysem, ayrılırken de aynı hassasiyeti göstereceğimi herkesin bilmesini istiyor, HDP üyeliğinden istifa ediyorum.

HDP'li gibi gözüken isimler tarafından sosyal medya üzerinden yürütülen iftira, hakaret ve karalama kampanyalarının yapacağımız açıklamayla son bulmasını umuyor aksi takdirde kişilik haklarımı savunmak zorunda kalacağımı bilmenizi istiyorum.

Etiketler