Tgrt Haber
09 Şubat 2024 11:20 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 12:55

Son dakika! AK Parti'den yerel seçim mesajı: Tüm aday listeleri hazır

Son dakika haberi: Yerel seçimlere tüm hızıyla hazırlanan AK Parti'de Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, tüm aday listelerinin hazır olduğunu açıkladı.

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: TGRT Haber
Son dakika! AK Parti'den yerel seçim mesajı: Tüm aday listeleri hazır
AK Parti, Yerel Seçim, Seçim

Tüm siyasi partilerin yerel seçim hazırlıkları devam ediyor. Muhalefet tarafından her geçen gün yeni bir kriz patlak verirken hükümet kanadı seçime odaklanmış durumda. AK Parti'de aday belirleme çalışmalarına ilişkin konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, tüm aday listelerinin hazır olduğunu duyurdu.

Ali İhsan Yavuz, şu ifadeleri kullandı:

"Çok dinamik bir süreç var. Bundan sonraki süreç de çok hızlı geçecek. Bu zamana kadar da partiler yoğun bir çalışma içinde oldu. Biz anketlerle başlayan, temayüllerle devam eden bir adaylık süreci belirledik. Yarına kadar bütün adayları belirlemiş olacağız. AK Parti'nin tüm aday listeleri hazır"

"AK PARTİ'NİN ADAY LİSTELERİ HAZIR"

AK Partili Yavuz, "Çok dinamik bir süreç var. Bundan sonraki süreç de çok hızlı geçecek. Bu zamana kadar da partiler yoğun bir çalışma içinde oldu. Biz anketlerle başlayan, temayüllerle devam eden bir adaylık süreci belirledik. Yarına kadar bütün adayları belirlemiş olacağız. AK Parti'nin tüm aday listeleri hazır" dedi.

Son dakika! AK Parti'den yerel seçim mesajı: Tüm aday listeleri hazır - 1. Resim

ADAYLARDA DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

"Adaylarda değişiklik olacak mı" sorusunu yanıtlayan Yavuz, "Bir süredir büyükşehirlerde aday tanıtımları yapılıyordu. Yerelde de meclis üyesi çalışmaları yapılıyor. AK Parti çok titiz bir çalışma yapıyor. İlke bazlı çalışma var. Sürecin nasıl işletileceği, hangi kriterlere göre adayların belirleneceği gibi hususlarda çok net kararlar alıyoruz. Akşamdan sabaha aklımıza geldiği gibi iş tutmuyoruz. Bir karar verdiysek bir emek var. Verilmiş karardan dönmek kolay değil" diye konuştu.

Son dakika! AK Parti'den yerel seçim mesajı: Tüm aday listeleri hazır - 2. Resim

"MHP İLE İLKE BAZLI ANLAŞTIK"

31 Mart seçimlerinde MHP ile yapılan müzakerelere işaret eden Ali İhsan Yavuz, "MHP ile 13 toplantı yaparak süreç işlettik. Toplantılar ilkelere ayrıldı. Meclis üyesini nasıl belirleyeceğimiz de konuştuk. Nerede ittifak yapacaksak 2019’daki o zemin üzerinden hareket edeceğiz. MHP’nin aldığı oy bizim aldığımız oy belli. İnce işçilik ortaya çıkartacağız. Zemin belli, anlaşık biz" ifadelerini kullandı.

"BBP ile benzer bir işbirliği yapmıştık" diyen Yavuz, "BBP ile 7. toplantıyı yaptık. BBP büyükşehirlerde AK Parti’ye destek vereceğini açıkladı. İyi gitmeyen bir şey olduğunu düşünmüyorum. HÜDA PAR ile 6 toplantı yaptık. İcap ettiğinde tekrar bir toplantı yaptık. Çok net bir çerçeve yakalayamadık. Kendi adaylarını çıkarıyor diye biliyorum" diye konuştu.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...