2021-10-12 10:32:02

Son dakika! Çelik: Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı'mızı hedef göstermesi sorumsuzluk

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “belli kişileri öldürmek”ten ve “siyasi cinayetler”den bahsederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef göstermesine tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, açıklamaların ahlaki olmayan bir tavır ve sorumsuzluk olduğunu söyledi.

Son dakika! Çelik: Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı'mızı hedef göstermesi sorumsuzluk
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son dakika:  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, resmi sosyal medya hesabından, son zamanda tartışmalara yol açan siyasi cinayet konusuna ilişkin bir dizi paylaşım yaptı. Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderlik ettiği güçlü siyaset sayesinde hükumetleri döneminde Türkiye’de siyasi cinayetlere ve faili meçhullere son verildiğini belirterek, “Böylece siyasetin vesayet odaklarınca sistematik şekilde manipüle edildiği devir kapanmıştır” ifadesine yer verdi.

İLKESİZ VE UTANÇ VERİCİ BİR SORUMSUZLUK

Sözcü Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “belli kişileri öldürmek”ten ve “siyasi cinayetlerden”den bahsederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef göstermesinin ahlaki olmayan bir tavır ve sorumsuzluk olduğunu aktararak, “Karanlık dönemlerde planlı kurguların parçası olan bu yaklaşımın tekrar edilmesi asla kabul edilemez” dedi.

Çelik, Türkiye’ye yönelik istikrarsızlaştırma siyaseti güden söz konusu hakaretlerin, yalnızca Türkiye düşmanlarının beşinci kol faaliyetlerine hizmet ettiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Sorumlu bir muhalefet olsaydı, böylesi iddiaları ilgili ve yetkili adli makamlara iletir, gelişi güzel ortalığa saçmazlardı. Bu ancak Türkiye’ye zarar vermekten kaçınmayan bir anlayışın ürünüdür. 6-7 Ekim olayları hakkında ilkeli bir tavır ortaya koyamayanların kalkıp da ‘siyasi cinayet’ spekülasyonları yapmaları ilkesiz ve utanç verici bir sorumsuzluktur.”

KILIÇDAROĞLU'NUN 'SİYASİ CİNAYETLER' İDDİASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin ziyaretinde, 2023 seçimleri öncesi, "Siyasi cinayetler kaygım var" görüşünü dile getirerek Cumhuraşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef göstermişti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da "siyasi suikastler yapılacağı yönünde bizim da aldığımız duyumlar var" demişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Ülkemizde korku iklimi oluşturmayı amaçlayan bu tür iddiaları gündeme getirenleri, ellerindeki bilgileri savcılarımızla paylaşmaya davet ediyoruz” açıklamasıyla muhalefete iddialarını ispatlama çağrısında bulunmuştu.

Etiketler