Tgrt Haber
12 Şubat 2024 22:25 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 02:10

Son Dakika! CHP İl ve İlçe Başkanlığı önünde protesto: Hançerli'den ilk açıklama

Son Dakika haberi... CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda Avcılar ve Sarıyer adayları için protesto başladı. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, protestoyla ilgili TGRT Haber'e değerlendirmede bulundu.

Avcılar, CHP

CHP'de beğenilmeyen adaylar için genel merkez protesto ediliyor. TGRT Haber'de Cem Küçük, Murat İde ve Fatih Atik ile Medya Kritik programına bağlanan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, partinin bazı eksik değerlendirmeleri neticesinde partililerin genel merkeze demokratik haklarını kullanarak tepki gösterdiğini söyledi.

HANÇERLİ: KAYGILARI NEDENİYLE DİKKAT ÇEKME ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİLER

Hançerli, "Partimizin toplantısı devam ederken, MYK'ya İstanbul İl Başkanlığı'nca önerilen ismin Avcılar'da yaşamayan biri olduğu yönünde olduğu öğrenildi. İlçe sakinlerimiz de CHP rozetini çıkartıp, Türkiye rozetini takarak, hizmet ettiğimiz insanlar kaygıları nedeniyle dikkat çekme etkinliği düzenlediler" dedi.

"UMUYORUM Kİ HATADAN DÖNÜLECEK"

Hançerli şunları kaydetti:

"İstanbul'da, Türkiye'de deprem olmadığı halde kentsel dönüşüm diyen ender belediye başkanlarından biriyim. Avcılar'da deprem konusunu gündeme getiren ve kentsel dönüşüm yapan bu alanda yol kat etmiş bir belediye başkanıyım. Ben umuyorum ki bu hatadan dönülecek ve aday gösterileceğim."

Son Dakika! CHP Avcılar İlçe Başkanlığı önünde protesto - 1. Resim

PARTİLİLERDEN HANÇERLİ ÇAĞRISI

Avcılar’da eylem yapan partililer, “Turan Hançerli'nin tekrar atanmasını özellikle istiyoruz. Olmazsa İstanbul’un her yerini kaybederler” diyerek yönetime çağrıda bulundu.

Avcılar’da ithal başkan istemediklerini söyleyen partililer, Turan Hançerli’nin aday gösterilmemesi durumunda 31 Mart’taki yerel seçimlerde oy kullanmayacaklarını belirtti. Aslan Uzun isimli partili, Turan Hançerli'nin Avcılar'da 40 yıllık imar sorununu çözdüğünü belirtti. Uzun, "Kesinlikle Turan başkanımızı geri istiyoruz. Turan başkan olmadan Avcılar kazanılmaz, Avcılar olmadan Turan başkan olmaz" dedi.

Son Dakika! CHP Avcılar İlçe Başkanlığı önünde protesto: Hançerli'den ilk açıklama - 2. Resim

“CHP'DE ADALET DE YOKTUR, VİCDAN DA YOKTUR”

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz ise, "CHP'nin Turan Hançerli hakkında yanlış bir karar verirse ülkede yaşayan 10,5 milyon engelliye karşı büyük bir saygısızlık yaptığını düşünüyoruz. Ülkemizde demokrasiyi, laikliği, hak hukuk, adaleti savunan CHP içinde ülke nüfusunun yüzde 13’ünü, engellileri temsil eden bir belediye başkanını içinde barındıramıyorsa bana göre CHP'de adalet de yoktur, vicdan da yoktur, engelliye hiçbir şekilde saygı duymadığını da göstermektedir” diye konuştu.

“HİÇ KUSURA BAKMASINLAR”

Turan Hançerli'nin kırmızı çizgileri olduğunu söyleyen bir başka partili de, “Turan Hançerli engelli olmasına rağmen engel tanımayan bir belediye başkanı. Tokatlıların, Çorumluların, Kastamonuluların, herkesin gönlünde taht kurmuş bir belediye başkanı. İstanbul'u yeniden kazanmak istiyorsak Avcılar'da Turan Hançerli, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu demek istiyorsak Turan Hançerli'nin tekrar atanmasını özellikle istiyoruz. Eğer bu olmaz, tam tersi olursa hiç kusura bakmasınlar CHP İl Başkanlığı önünden sesleniyoruz. Hiç kusura bakmasınlar, Tokatlılardan bir tane oy alamazlar, Sancaktepe'yi, Küçükçekmece’yi ve İstanbul’un her yerini kaybederler. Bunu açık ve net bir şekilde söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...