22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %49
Rüzgar 5.02 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-12-03 18:27:55

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin 'Ukrayna krizi'ni görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Görüşmede Ukrayna krizi ele alındı.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin 'Ukrayna krizi'ni görüştü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin görüşmesinde, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek hususlar ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin görüşmesinde Azerbaycan-Ermenistan arasında yaşanan gelişmeler ile Suriye, Libya ve Ukrayna başta olmak üzere bölgesel konular da değerlendirildi.

ÜÇLÜ GÖRÜŞMEYE DAİR BİLGİLENDİRİLDİ

Kremlin Sarayı tarafından yapılan açıklamada, görüşmede Ukrayna konusunda Türkiye'nin arabuluculuk teklifinin ele alındığı belirtilerek, "Enerji ve tarım sektörlerinde işbirliğinin yanı sıra karşılıklı gündeme dair bir dizi güncel konular ele alındı" denildi.

Açıklama, iki liderlerin Dağlık Karabağ konusunu da ele aldıkları belirtilerek, Putin’in Erdoğan’ı 26 Kasım'da Soçi’de yapılan Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında üçlü görüşmeye dair bilgilendirdiği ifade edildi.

Erdoğan'ın da Dağlık Karabağ'da görev yapan Türk - Rus Barış Gücü birliklerinin çalışmalarını ve koordinasyonunu daha da arttırılması gerektiğini ifade ettiği belirtilen açıklamada, liderlerin Suriye ve Libya'daki son gelişmeleri de ele aldığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, Ukrayna'daki gelişmeler konusunda liderlerin, "Normandiya formatı" da dahil olmak üzere tüm anlaşmalara uyuşması konusunda hemfikir olduğu aktarıldı.

Etiketler