Tgrt Haber
11 Şubat 2024 13:40 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 15:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti programına saldırıya ilişkin açıklama: Saldırganlardan biri yakalandı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’da düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışmasına yönelik silahlı saldırıya ilişkin soruşturmada bir şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Editör: Onur Kaya / Kaynak: TGRT Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tekirdağ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmalarına Tekirdağ'da devam etti. CHP yönetimindeki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Tekirdağ CHP'nin korku ve istismar üzerine kurulu esersizlik siyasetine mecbur ve mahkum değil. Tekirdağ gelişme ve ilerleme yerine CHP'nin beceriksiz yönetimi altında hayatta kalma mücadelesi vermeye mahkum değil" şeklinde konuştu.

İstanbul Küçükçekmece'deki AK Parti programına yönelik düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Güvensizlik ortamı oluşturulmasına izin vermeyiz. Saldırganlardan biri yakalandı, diğerlerini de inşallah yakalayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Önümüzde 50 gün var. Bu 50 günü çok iyi değerlendirmemiz gerek. İnsanımıza ulaşma noktasında engeller varsa mutlaka aşacağız. Tercihinden dolayı milletimizi asla yargılamayacağız, biz ayıran ve ayrıştıran değil birleştiren bir anlayışla siyaset yapıyoruz.

"FATURAYI BAY KEMAL'E KESTİLER"

CHP'nin idare ettiği illerde vatandaşımız klasik belediyecilik hizmetlerini almakta bile zorlanıyor. Bunlar çıkıp asfalt dökmemekle, yol yapmamakla övünebiliyor. 14-28 Mayıs seçimlerinden sonra millete parmak sallamadan önce aynanın karşısına geçip acaba biz nerede hata yapıyoruz diye kendilerine sormadılar. Muhalefet özeleştiri yerine günah keçisi bulup yoluna devam etti. Tüm faturayı bay Kemal'e kestiler.

Muhalefetin mazisine baktığınızda bunun gibi sayısız skandalla karşılaşırsınız. CHP'nin tarihi milletin değerleriyle kavga etmenin tarihidir. Anadolu insanını hürmete layık bulmadılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti programına saldırıya ilişkin açıklama: Saldırganlardan biri yakalandı - 1. Resim

"CHP DEM'LENEREK SEÇİM KAZANMANIN HESABINI YAPIYOR"

Aylarca Kandil'deki terör elebaşları bunlar için açıkça oy istedi. Benim Tekirdağlı kardeşim Kandil'den oy isteyenlerin uzantılarına oy verir mi? 50 gün sonra sandıklarda gereken cevabı vermeye hazır mıyız? CHP ve şürekasından bu utanmazlığa bir kere itiraz gelmedi. 

Şimdi de kapalı kapılar ardında bölücü örgütün uzaktan kumanda ettiği yapılarla, dikkat edin çay demlemiyorsunuz, DEM'lenerek seçim kazanmanın hesabını yapıyorlar. Bunların millete ve milli iradeye saygıları yok.

Bunlarda hatasından dolayı milletten helallik isteme erdemi yok, Türkiye'yi büyütme derdi yok. Peki ne var? Tek parti dönemi faşizmine özlem var, vatandaşa tepeden bakma zihniyeti var. Terör örgütüne şaşı bakma zihniyeti var. Siyasi ikballeri için her şeyi yapma omurgasızlığı var. Seçim meydanlarında tutamayacakları sözleri vermek var. Bir de iradesine haciz koydukları vatandaşımızı korkutmak var.

KÜÇÜKÇEKMECE'DE AK PARTİ PROGRAMINA SALDIRI

Kutuplaştıranlardan değil kucaklaştıranlardan olacağız. Gerilimi körükleyen değil kardeşliği savunanlardan olacağız. Hiçbir ayrım gözetmeden milletimizin tüm fertlerini bağrımıza basacağız. Türkiye Yüzyılı'nın inşası için çalışırken hiçbir engelin bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz. 

Dün Küçükçekmece Belediye Başkan adayımız Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları esnasında gerçekleşen menfur olayı lanetliyorum. Saldırıda yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. 

SALDIRGANLARDAN BİRİ YAKALANDI

İstanbul Emniyetimiz gerekli tahkikatı titizlikle yürütüyor. Güvensizlik ortamı oluşturulmasına izin vermeyiz. Saldırganlardan biri yakalandı, diğerlerini de inşallah yakalayacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti programına saldırıya ilişkin açıklama: Saldırganlardan biri yakalandı - 2. Resim

FATMA SEVİM BALTACI'NIN CENAZESİNE KATILACAK

Elbette her fani gibi bizlerin de eksiği, hatası, gücünü aşan sebeplerle ortaya çıkan bazı aksaklıklar olabilir. Gün olacak, bizler de emaneti sahibine devredeceğiz. İşte kızımız Kadın Kollarında başkan yardımcısıydı, dün akşam emaneti sahibine teslim etti. Yetişebilirsem ben de cenaze merasimine yetişme arzusundayım. Yol arkadaşımız, dava arkadaşımızın cenazesinde bulunmak bizler için bir görev.

"TEKİRDAĞ CHP'NİN BECERİKSİZ YÖNETİMİNE MAHKUM DEĞİL"

31 Mart'ta Tekirdağ'da artık yepyeni bir yola girelim diyorum. Şu 50 günde çok çalışacağız. Tekirdağ CHP'nin korku ve istismar üzerine kurulu esersizlik siyasetine mecbur ve mahkum değildir. Tekirdağ gelişme ve ilerleme yerine CHP'nin beceriksiz yönetimi altında hayatta kalma mücadelesi vermeye mahkum değildir. Muhalefetin sömürdüğü sahte ve sanal kaygılar artık hizmetin önüne geçmemeli. Tekirdağ mevcut durumdan çok daha iyisini hak ediyor.

Tekirdağ büyükşehir kimliğine uygun hizmetleri fazlasıyla hak ediyor. Gelin hep birlikte Tekirdağ'ı içine düştüğü bu dehlizden çıkaralım. Gelin Tekirdağ'ı Cumhur İttifakı'nın gerçek belediyecilik vizyonuyla buluşturalım. Bu konuda şehrimize her açıdan çağ atlatacak güçlü bir kadro kurduk. Her an yanınızda olacak adaylar belirledik. Belediye başkan adaylarımızın tamamına güveniyoruz, inanıyoruz. Kararlıyız, kazanacağız. Tekirdağ'ın tercihinin bu kez Cumhur İttifakı'ndan yana olmasını temenni ediyoruz. 31 Mart akşamı Tekirdağ'dan müjdeli haberler bekliyorum."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...